ضرورت دعا برای مظلومان فلسطین در سرزمین وحی

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از زائران بیت الله الحرام خواست در مسجدالحرام و مسجدالنبی (ص) به نیت شهدای غزه نماز اقامه کنند.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم بدرقه نخستین گروه از زائران حج تمتع ۱۴۰۳ که از طریق ترمینال سلام شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) عازم مدینه منوره شدند بامداد دوشنبه (۲۴ اردیبهشت) با حضور جمعی از مسئولین برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در آیین بدرقه نخستین کاروان‌های زائران ایرانی حج تمتع، حج مقبول را برای همه زائران بیت الله الحرام از خداوند متعال مسئلت کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب با بیان اینکه شعار حج امسال «قرآن محوری، همدلی و اقتدار اسلامی و دفاع از فلسطین مظلوم» است، به زائران توصیه کرد که در مسجدالنبی (ص) و مسجدالحرام انس با کلام وحی را با تلاوت و ختم قرآن برقرار کنند.سرپرست حجاج ایرانی در ادامه به بخشی از شعار حج تمتع امسال با عنوان همدلی اشاره و از زائران ایرانی خواست که ارتباط و تعامل خوبی با زائران و مسلمانان کشور‌های مختلف داشته باشند.
وی یادآور شد: مرحوم «شیخ صالح بن عبدالرحمن الحصین»، رئیس اسبق شئون مسجدالحرام و مسجدالنبی پیوسته تأکید داشت که زائران ایرانی از نظم و برنامه ریزی خوبی برخوردار هستند و تعامل و ارتباط خوبی با حجاج سایر کشور‌ها دارند.
حجت الاسلام والمسلمین نواب، اقتدار اسلامی و دفاع از فلسطین مظلوم را بخش دیگری از شعار حج امسال عنوان کرد و گفت: زائران باید مشی نبوی داشته و برای پیروزی مردم فلسطین در سرزمین وحی دعا کنند.
وی در ادامه به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و گفت: نبی مکرم اسلام فرموده اند: “من اصبح ولایهتم بامور المسلمین فلیس منهم ومن سمع رجلا ینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم: هرکس صبح کند و به امور مسلمانان همت نورزد و هرکس فریاد کمک خواهی کسی را بشنود و به کمکش نشتابد، مسلمان نیست”.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به این که امروز مسلمانان، یهودیان و مسیحیان در سراسر جهان یکپارچه حامی فلسطین شده اند، گفت: ما نیز به تأسی از حضرت محمد (ص) و اهل بیت (ع) باید حامی ملت مظلوم غزه باشیم.
وی گفت: امروز کمک‌ها و کاروان‌های امدادی زیادی از ادیان ابراهیمی یهودیان، مسیحیان و مسلمانان حامی مزدم مظلوم فلسطین به مرز مصر و غزه رسیده، اما رژیم کودک کش صهیونیستی مانع از ورود این کمک‌ها به نوار غزه می‌شود، این در حالی است که وجدان اساتید و دانشجویان آمریکایی نیز به جوش آمده و از مظلومیت فلسطینیان دفاع می‌کنند.
حجت الاسلام والمسلمین نواب همچنین به وصیت امام علی (ع) که بر ضرورت اهتمام به همسایگان تاکید دارد، اشاره کرد و گفت: امیر مومنان، امام همه مسلمانان است و به فرموده مقام معظم رهبری، حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) محور وحدت جهان اسلام هستند.
وی در ادامه کشور فلسطین را قلب جهان اسلام دانست و تأکید کرد که خداوند متعال ظالم را تنبیه و مظلوم را یاری می‌کند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در پایان از زائران بیت الله الحرام که عازم مدینه منوره هستند خواست که از طرف ساکنان غزه به پیامبر (ص) سلام دهند و در مسجدالحرام و مسجدالنبی (ص) به نیت شهدای غزه نماز اقامه کنند و ثواب آن را به روح این شهدا تقدیم کنند.

همچنین ببینید

رانش زمین در «پاپوآ گینه نو»؛ بیش از ۶۷۰ نفر کشته شدند + فیلم

رکنا: بر اساس برآوردهای جدید مقامات محلی، بیش از ۶۷۰ نفر بر اثر رانش زمین در شمال پاپوآ گینه نو که روز جمعه رخ داد، جان خود را از دست داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *