سومین جلسه شورای عالی فضایی برگزار شد

سومین جلسه شورای عالی فضایی با حضور محمد مخبر؛ سرپرست ریاست جمهوری امروز برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فضا و نجوم خبرگزاری تسنیم، سومین جلسه شورای عالی فضایی با حضور محمد مخبر؛ سرپرست ریاست جمهوری امروز برگزار شد.
یکی از دستاوردهای دولت سیزدهم این است که جلسات شورای عالی فضایی بعد از 10 سال تعطیلی برگزار شد و سومین جلسه این شورا نیز امروز برگزار شد.
پرتاب‌های فضایی ایران صدای مخالفان را بلند کرده است
بسیاری از دستاوردهای فضایی سال‌های اخیر مصوبات اولین جلسه شورای عالی فضایی است. نخستین جلسه شورای عالی فضایی در آذرماه 1400 برگزار شد و یکسال بعد در سال 1401 برنامه 10 ساله راهبردی صنعت فضایی ایران خدمت رییس جمهور ارسال شد.
برنامه 10 ساله فضایی ایران در سال 1401 ابلاغ شد. در سال 1400 بسیاری از پروژه‌هایی فضایی تعریف شد که از جمله آنها ماهواره‌های سنجشی و ماهواره‌های مخابراتی است که مصوب نخستین جلسه شورای عالی فضایی در دولت سیزدهم است.
در جلسه دوم شورای عالی فضایی، ملاک برنامه 10 ساله فضایی شد که بعد از آن پروژه منظومه ماهواره‌ای ایران استارت خورد. خرید از ماهواره‌های بومی، فعال کردن بخش خصوصی، توسعه پرتابگرهای خانواده قائم و خانواده سیمرغ و خانواده‌های مختلف پرتابگرها در مراحل بعدی مورد توجه قرار گرفت.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

تصویب آیین‌نامه مهارت آموزی در دولت سیزدهم/ احیای دانشگاه فرهنگیان با همت شهید جمهور

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه فعالیت خیرین با نگاه ویژه رئیس‌جمهور رونق بیشتری گرفت گفت:اولین آیین‌نامه برگرفته شده از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یعنی آیین‌نامه مهارت آموزی در دولت سیزدهم در هیأت وزیران مصوب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *