سرویس دهی‌ اتوبوسرانی به زائران در مکه ظهر فردا متوقف می‌شود

خدمات حمل و نقل درون شهری در شهر مکه برای زائران ایرانی بیت‌الله الحرام از ظهر فردا سه‌شنبه‌(۲۲ خردادماه) متوقف می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، جواد دانشیار مسؤول واحد حمل و نقل درون شهری در مکه گفت: خدمات‌دهی به زائران ایرانی در شهر مکه از روز نهم ذی‌القعده آغاز شده و در آستانه ایام تشریق تا فردا پنجم ذی‌الحجه (به افق عربستان) ادامه دارد و این موضوع به تمامی مدیران کاروان‌ها و مجموعه‌ها اطلاع‌رسانی شده است.
وی گفت: این اتوبوس‌ها باید برای خدمات‌دهی به زائران در ایام تشریق آماده و ساماندهی شوند، بنابراین از زائران کشورمان می‌خواهیم که فردا از ساعت ۹ صبح به سمت ایستگاه‌های اتوبوسرانی برای برگشت به هتل حرکت کنند که نهایتاً تا ظهر فردا به هتل‌ها منتقل شوند.
دانشیار اضافه کرد: از ساعت ۹ صبح فردا اتوبوس‌ها آهسته آهسته از ایستگاه‌های خدمات‌دهی به زائران خارج و به مشاعر مقدسه می‌روند، به طوری که در ظهر روز سه‌شنبه دیگر اتوبوسی در ایستگاه‌ها وجود نخواهد داشت.
مسؤول واحد حمل و نقل درون شهری در مکه گفت: زائران از ظهر فردا تا قبل از رفتن به مشاعر مقدسه اگر بخواهند به حرم بروند، باید به صورت شخصی اقدام کرده و از تاکسی استفاده کنند و یا اینکه اگر فاصله حرم تا هتل نزدیک است و توان دارند به صورت پیاده مشرف شوند.
وی بیان کرد: ۲۵۰ اتوبوس به صورت شبانه‌روزی طی این مدت به زائران خدمت‌رسانی کردند و قریب به ۴۲ هزار تردد انجام شد، علاوه بر این زیارت دوره نیز برای ضیوف الرحمان برگزار شد که بیش از ۵۰ درصد زائران از این خدمت بهره مند شدند و برای بقیه زائران ایرانی نیز بعد از ایام تشریق انجام خواهد شد.
دانشیار ادامه داد: خدمات‌رسانی به زائران ایرانی در حوزه حمل و نقل درون شهری از بامداد روز ۱۴ ذی‌الحجه (به افق عربستان- ۳۱ خرداد) با همین خطوط اتوبوسرانی از سر گرفته خواهد شد و تا روزی که زائران ایرانی بیت‌الله الحرام در مکه مکرمه حضور داشته باشند، ادامه خواهد داشت.

همچنین ببینید

کف و سقف نرخ لباس فرم مدارس اعلام شد

عاطفه سادات مدبرنژاد در گردهمایی شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش کشور در اصفهان گفت: از استان‌ها خواسته شده است که با همکاری مراجع مربوطه و برگزاری جلساتی با اداره صمت و اتحادیه‌های مرتبط، نرخ لباس فرم دانش‌آموزی را بر اساس کیفیت و جنس لباس تعیین و به والدین اطلاع‌رسانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *