سبزترین منطقه تهران کجاست؟

مناطق ۲۱ و ۲۲ شهرداری تهران طبق تازه‌ترین نقشه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری به‌عنوان سبزترین مناطق پایتخت مشخص شدند.
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران امروز دوشنبه خبر داد که طبق تازه ترین نقشه‌های تهیه شده توسط این سازمان، منطقه‌ ۲۱ به‌عنوان صنعتی‌ترین منطقه‌ شهری ارزیابی شده و مناطق ۲۲ و ۲۱ با واقع‌شدن پارک‌های فرامنطقه‌ای چیتگر و لویزان سبزترین مناطق شهر تهران هستند. بخوانید… خطوط قرمز بهترین شهرداران دنیا اینجا الماس بیابان‌های جهان است
به گزارش ایرنا، براساس این گزارش، تهیه‌ انواع نقشه‌ها، تصاویر ماهواره‌ای در مقیاس‌های مختلف و تولید اطلاعات مکانی از ماموریت‌های معاونت اطلاعات مکانی سازمان فاوا است و در این راستا نقشه‌ی طبقه‌بندی شده‌ی کاربری اراضی تهران مشتمل بر شش کلاس کاربری اراضی تهیه شده است.
کارشناسان سازمان فاوا در نقشه‌ طبقه‌بندی شده‌ کاربری اراضی تهران، کلاس‌های زمین با کاربری فضای سبز، قطعات ملکی، قطعات صنعتی، پوسته‌ معابر، پهنه‌های آبی و فرودگاه را به تفکیک شناسایی کرده‌اند.
آخرین نقشه‌ کاربری اراضی شهر تهران در سال ۱۳۸۱ بر پایه‌ نقشه‌های دو هزارم تهیه شده بود و نقشه‌ طبقه‌بندی شده‌ کاربری اراضی تهران بر مبنای نقشه‌های هزارم نخستین نقشه با این ویژگی به‌حساب می‌آید.
براساس این نقشه، بالغ بر ۵۵ درصد از شهر تهران به قطعات ملکی با کاربری‌های مسکونی، تجاری و دولتی اختصاص یافته و ۲۳ درصد شهر مربوط به پوسته‌ معابر است.
نقشه‌ طبقه‌بندی شده‌ کاربری اراضی تهران راهنمای قابل‌توجهی برای طراحی‌ها و توسعه‌های آتی شهری به‌حساب می‌آید و می‌تواند نقش کلیدی در تصمیم‌سازی برنامه‌ریزان و مدیران برای تقسیم عادلانه‌ منابع و خدمات شهری داشته باشد.
همچنین این اطلاعات از طریق سرویس‌های اطلاعات مکانی در اختیار کاربران داخلی شهرداری قرار گرفته و کاربران خارج از شهرداری می‌توانند از طریق اداره‌ انتشارات و فروش نقشه‌ها به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

همچنین ببینید

پلمب ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران توسط شهرداری تهران

در اقدامی ناگهانی، شهرداری تهران، ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران را پلمب کرد. این اقدام با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی جامعه‌شناسان و فعالان علوم اجتماعی روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *