زوار اربعین با خودروی شخصی به مرزها بیایند

ایسنا/کرمانشاه رییس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به توسعه ظرفیت پارکینگ‌ها و از طرفی برخی کمبودها در حوزه حمل و نقل عمومی، از زوار اربعین خواست تا با خودروی شخصی به مرزها بیایند.
سیدمجید میر احمدی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص ظرفیت حمل و نقل عمومی در اربعین امسال گفت: قرار بود امسال وزراتخانه‌ها و دستگاه‌ها دو هزار دستگاه اتوبوس را تا پیش از اربعین وارد کشور کنند که این امر محقق نشد. از سوی دیگر بخشی از ناوگانی هم که اربعین سال گذشته مورد استفاده قرار گرفته بود، طی این یک سال فرسوده شده و به تبع ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی امسال قدری کاهش یافته است.
میراحمدی تعداد اتوبوس های لازم برای تردد زوار در اربعین امسال را بیش از هفت هزار دستگاه عنوان کرد و افزود: سرپرست ریاست جمهوری دستورات لازم را به دستگاه‌ها برای تامین این تعداد اتوبوس ابلاغ کرده و امیدواریم امسال مشکلی نداشته باشیم.
میراحمدی با تاکید بر استفاده زوار از خودروی شخصی گفت: تمام تمهیدات لازم در خصوص جابجایی زوار اندیشیده شده، اما تاکید و توصیه ما این است که زوار حتی المقدور با خودروی شخصی به مرزها بیایند.
وی با اشاره به توسعه پارکینگ‌ها در مرزهای کشور گفت: در حال حاضر برای پارک خودرو و اتوبوس هایی که چهار میلیون زائر را طی مدت اربعین به مرز بیاورند ظرفیت داریم و زوار به هر تعداد که با خودروی شخصی به مرزها بیایند، مشکلی از حیث پارکینگ نداریم.
میر احمدی در ادامه یکی از چالش های اصلی در اربعین امسال را گرمای هوا عنوان و تصریح کرد: در همین راستا تقاضا داریم زوار نکات مربوط به پیشگیری از گرمازدگی را به دقت رعایت کنند.
وی افزود: بیماران زمینه‌ای، سالمندان و کودکان خردسال باید مراقبت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

همچنین ببینید

پلمب ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران توسط شهرداری تهران

در اقدامی ناگهانی، شهرداری تهران، ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران را پلمب کرد. این اقدام با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی جامعه‌شناسان و فعالان علوم اجتماعی روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *