زادآوری گونه‌های جانوری ارم

باغ وحش مجموعه ارم سبز در چند ماه فصل بهار سال جاری شاهد تولد بیش از ۱۰ گونه جانوری با ارزش بود.
در راستای اهداف از پیش تعیین شده باغ وحش ارم، با مشارکت و همراهی متخصصان داخلی و خارجی و در قالب کار تیمی باغ وحش این مجموعه امسال نیز شاهد تولد گونه‌های مختلف و جذاب جانوری بود.
این گونه‌ها بعضا جزو گونه‌های در خطر انقراض و بسیار ارزشمند طبیعت ایران هستند، گوزن زرد ایرانی، مرال، قوچ و میش، کل و بز وحشی، گوزن قرمز اروپایی، قوی سیاه، تشی، شوگرگلایدر، درنای تاجدار، انواع پرندگان زینتی، خرس قهوه‌ای و میمون رزوس از جمله گونه‌های متولد شده در سال جاری بوده که این امر نشان دهنده کار تیمی موثر تمامی دست اندارکاران ازجمله مراقبین و تیم دامپزشکی باغ وحش است. مراقبین با ارائه مراقبت‌های شبانه روزی از مادر و نوزاد نقش مهمی در کمک به تولد گونه‌های مختلف جانوری در باغ وحش ایفا می‌کنند و محیطی امن و سالم را تضمین می‌نمایند. ایشان حیوانات آبستن را از نزدیک تحت نظر دارند، حمایت‌های تغذیه‌ای را ارائه می‌دهند و به رفع هرگونه عارضه در حین زایمان کمک می‌کنند.

همچنین ببینید

پلمب ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران توسط شهرداری تهران

در اقدامی ناگهانی، شهرداری تهران، ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران را پلمب کرد. این اقدام با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی جامعه‌شناسان و فعالان علوم اجتماعی روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *