رفتار شهردار تهران در عرصه های گوناگون، بر کلیت شورا اثرگذار است

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت:رفتار های خوب و بد شهردار، بر روی شورا اثر گذار خواهد بود. رفتارها، صحبت ها و اقدامات شهردار در سایر عرصه ها بر کلیت شورا اثر می گذارد.
به گزارش خبرگزاری برنا، مهدی اقراریان عضو شورای اسلامی شهر تهران، در دویست و چهل و هشتمین جلسه صحن شورا اظهار کرد: رفتار‌های خوب و بد شهردار، بر روی شورا اثر گذار خواهد بود و این نکته را از این باب عرض می‌کنم که دوستان حضور ذهن دارند، وقتی در دوره پنجم، شهردار منتخب اصلاح طلبان، در حوزه زندگی شخصی خود، با چالش و مشکلی مواجه شد و آن چالش منتج به یک اتفاق تلخ گردید؛ بدین صورت نبود که روی رفتار‌های شورا و شهرداری اثر نگذاشته باشد. رفتار ها، صحبت‌ها و اقدامات شهردار در سایر عرصه‌ها بر کلیت شورا اثر می‌گذارد. جامعه، شهردار را به عنوان منتخب کلی شورا می‌شناسد؛ بنابراین ضرورت دارد که به آقای زاکانی تذکر جدی داده شود که حوزه رفتار عمومی ایشان، مستقل از مسئولیتی که از طریق رأی نمایندگان مردم، به عهده این فرد قرار گرفته؛ نیست.وی افزود: نحوه نظافت شهر در ایام انتخابات بسیار خوب بود و تقاضا دارم پس از انتخابات نیز، اهتمام به نظافت پایتخت همچون زمان انتخابات ادامه پیدا کند.  عضو شورا خاطرنشان کرد: آقای زاکانی در ایام انتخابات، از تفاهم نامه ۱۳ میلیارد یورویی صحبت کردند که مفاد و موضوع این قرارداد و تفاهم نامه برای بنده روشن نیست و تقاضای توضیح در این رابطه را دارم.اقراریان در پایان در موضوع کارزار عزل شهردار تهران، خطاب به ریاست شورای شهر، خاطرنشان کرد: بنده مصاحبه شما را در قبال این موضوع دیدم، اما واقعیت موجود آن است که نمی‌شود به دغدغه بیش از ۱۵۰ هزار نفر از هموطنان عزیزمان در قبال شهردار تهران، بی تفاوت بود.  این عضو شورا ادامه داد: این را اینجا به صراحت عرض می‌کنم که انتخاب و عزل شهردار برعهده شورا شهر می‌باشد و مطابق قانون، عزل آقای زاکانی نیاز به چهارده رأی یا رأی دو سوم اعضای شورای شهر دارد. البته آقای زاکانی در شورای شهر تهران حتماً موافقینی دارد و حتماً منتقدین جدی هم دارد که بنده با افتخار عرض می‌کنم که جزو منتقدین ایشان هستم. انتهای پیام/

همچنین ببینید

جریان عاشورا الگوی مؤثری برای تربیت دینی کودکان است

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌علمیه و آموزش و پرورش گفت: می‌توانیم با الگو قرار دادن جریان عاشورا، گام‌های مؤثری در امر تربیت دینی کودکان و فرزندانمان برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *