رشوه و جعل سند آقازاده‌ها برای ساخت ویلا‌های لاکچری

ورود برخی آقازاده‌ها و صرف هزینه‌هایی بابت جعل اسناد و رشوه به ساخت و ساز‌ها مشکل‌ساز شده و ورود دستگاه قضایی سبب شد تا پرونده ۱۰ هکتاری به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد.مدیرکل منابع طبیعی مازندران ساخت‌وساز ۶۴ دستگاه ویلا در اراضی ۱۰ هکتاری جلگه‌ای ـ جنگلی در روستای نوشهر را غیرمجاز اعلام کرد و گفت: تخریب این مجموعه ویلا با ورود دستگاه قضا در حال انجام است.
به گزارش تسنیم، مهرداد خزایی پول مدیرکل منابع طبیعی مازندران منطقه نوشهر بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره ماجرای ساخت ۶۴ دستگاه ویلای غیرمجاز در یکی از روستا‌های شهرستان نوشهر اظهار داشت: این ساخت‌وساز‌ها با جعل اسناد و بدون مجوز صورت گرفته است.
وی افزود: مجموعه اقداماتی که سبب تغییر کاربری این اراضی شده بود، نقض صریح قانون بود و با ورود دستگاه قضایی ساخت وساز در اراضی جلگه‌ای و جنگلی مورد توجه قرار گرفت و در استان شعبه خاصی برای رسیدگی به پرونده‌های اراضی موسوم به ۱۰ هکتاری درنظر گرفته شده است.
مدیرکل منابع طبیعی مازندران ـ نوشهر تصریح کرد: ورود برخی آقازاده‌ها و صرف هزینه‌هایی بابت جعل اسناد و رشوه به ساخت و ساز‌ها مشکل‌ساز شده و ورود دستگاه قضایی سبب شد تا پرونده ۱۰ هکتاری به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد.
خزایی با اشاره به آتش‌سوزی عرصه‌های جنگلی در منطقه نوشهر خاطرنشان کرد: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد عمده افرادی که در این حوزه مشغول و فعال می‌شود از اتباع بیگانه هستند و حتی برخی از افرادی که به عنوان چوپان کار می‌کنند، آشنایی با حوزه جنگل و اطفای حریق ندارند.
مدیرکل منابع طبیعی مازندران ـ نوشهر با اظهار اینکه رصد‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از آتش‌سوزی و یا قاچاق چوب توسط اتباع غیرمجاز صورت می‌گیرد، گفت: برخی از افرادی که به عنوان موتورچی و یا چارپادار فعالیت می‌کنند، از اتباع بیگانه هستند و به صورت باندی کار می‌کنند.
وی یادآور شد: متأسفانه در برخورد با قاچاقچیان به دلیل تغییر قوانین نتوانستیم در شمال و غرب کشور برخورد مناسبی داشته باشیم، اما با تلاش‌های صورت گرفته برخی از قاچاقچیان شناسایی و دستگیر شدند.
خزایی به واگذاری مدیریت پارک ملی ورکاویچ به شهرداری چالوس گفت: دو هزار هکتار این پارک درگیر دفن زباله در پلم کتی است و شهرداری برای مدیریت آن هزینه می‌کند، این طرح قابلیت واگذاری به اشخاص حقیقی را نداشته است.
مدیرکل منابع طبیعی مازندران ـ نوشهر با اظهار اینکه در طرح مدیریت و واگذاری پارک ملی، امکاناتی درنظر گرفته شده است، افزود: ۵۰ هکتار از پارک ملی در حریم شهر چالوس قرار دارد و برای آن پیست دوچرخه سواری، پیاده روی، اسبدوانی، کارتینگ و … درنظر گرفته شده است.

همچنین ببینید

پانصد بانوی ایرانی در ندامتگاه‌های کشور زندانی هستند

سید اسداله جولایی رئیس هیات امناء ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با اعلام این خبر گفت: از جمعیت ۱۲۵۶۵ نفره زندانیان جرایم غیرعمد متاسفانه ۵۵۷ نفر را بانوان ایرانی شامل می‌شوند که عموما بابت عجز در پرداخت قروض، ضمانت‌های نابجا یاعدم استطاعت در تسویه اقساط در بند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *