رسیدگی به پرونده‌های «هم‌میهن» و «رکنا» در دادگاه مطبوعات

سخنگوی هیات منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی از رسیدگی به پرونده‌های رکنا و هم‌میهن در دادگاه مطبوعات امروز خبر داد.
به گزارش ایسنا، اکبر نصراللهی در این باره گفت: اتهام مهدی ابراهیمی‌تازه محله، انتشار مطالب خلاف واقع در تاریخ ۲۸ مهر ۱۴۰۲ با تیتر “قیمت داروهای سرطان در ۲۰ روز ۴ برابر شد/ داروی ۸۵۰ تومانی ۳ میلیون شد!” است.
وی ادامه داد: مدیر مسئول پایگاه خبری رکنا در دفاعیات خود گفت که انتشار این خبر سهوا  منتشر شد. بعد از اینکه  فهمیدیم داروی مذکور نه تنها از ۸۵۰ هزار تومان به ۳ میلیون افزایش نیافت بلکه با توجه به اینکه مشمول داروهای خاص است از ۸۵۰ هزار تومان به ۲۸۸ هزار تومان کاهش هم یافت، خبر اشتباه تصحیح و عذرخواهی شد و از این اقدام  مسئولان  وزارت بهداشت و هلال احمر تشکر شد.
نصرالهی بیان کرد: رای دادگاه رسیدگی به شکایت دادستان تهران در مورد پرونده اتهام‌های رکنا که به ریاست قاضی جواهری در شعبه یک دادگاه کیفری یک  برگزار شد، متعاقبا صادر خواهد شد.
وی گفت: امروز همچنین پرونده اتهامات آقای غلامحسین کرباسچی  مدیر مسئول روزنامه هم‌میهن به ریاست قاضی کاشانکی بدون حضور متهم و با حضورش وکیلش در شعبه سوم دادگاه کیفری یک  برگزار شد  که هیات منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی او را به اتفاق آرا مجرم دانست  و مستحق تخفیف ندانست.
وی افزود: اتهام غلامحسین کرباسچی نشر مطالب خلاف واقع و ایجاد اختلاف بین اقشار مختلف مردم است.
سخنگوی هیئت منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی در پایان گفت: رای دادگاه رسیدگی به پرونده اتهام‌های مدیر مسئول روزنامه هم میهن ، متعاقبا صادر خواهد شد.
پایان پیام

همچنین ببینید

تصویب آیین‌نامه مهارت آموزی در دولت سیزدهم/ احیای دانشگاه فرهنگیان با همت شهید جمهور

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه فعالیت خیرین با نگاه ویژه رئیس‌جمهور رونق بیشتری گرفت گفت:اولین آیین‌نامه برگرفته شده از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یعنی آیین‌نامه مهارت آموزی در دولت سیزدهم در هیأت وزیران مصوب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *