رسیدگی به مشکلات حقوقی و قضایی شهروندان در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور با حضور در مرکز ارتباط مردمی قوه قضاییه به بررسی مشکلات حقوقی و قضایی ۱۰ نفر از مراجعه کنندگان پرداخت و دستورات مقتضی را صادر کرد.غلامعلی محمدی درباره درخواست‌های مطرح شده در این ملاقات مردمی، اظهار کرد: در ملاقات مردمی امروز پرونده ۱۰ نفر از مراجعانی که در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه تشکیل شده بود با حضور متقاضیان استماع و بررسی شد.
وی ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل ارتباطات مردمی قوه قضاییه که بستری برای تسهیل برقراری ارتباط مردم با مسئولان قضایی برقرار کرده است، گفت: در ایام مبارک دهه فجر با حضور در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه پاسخگو درخواست‌های برخی از مراجعان برای دست‌یابی به نتیجه مطلوب هستیم.
محمدی بیان کرد: یکی از مراجعان در این ملاقات مردمی از بستگان یک زندانی بود که در مورد بررسی وضعیت قضایی زندانی دستورات و اقدامات لازم انجام شود تا با توجه به حسن سلوک و رفتارش در زندان اگر استحقاق برخورداری از عفو را دارد در مسیر فرایند عفو قرار گیرد.
رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: یکی دیگر از خانواده زندانیان در این ملاقات مردمی خواستار این بودند که تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان قرار گیرند که در این رابطه نیز دستور صادر شد تا استعلامات لازم صورت گیرد و اگر از منظر مددکاری زندان واجد شرایط تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان قرار دارند این امر انجام شود.
محمدی اظهار کرد: یکی دیگر از مراجعان در رابطه با استخدام و جذب مطالبی را مطرح  کرد و با توجه به اینکه متقاضی در آزمون فراگیر سازمان زندان ها که اخیراً نیز برگزار شده بود و در مرحله اول نیز نمره لازم را کسب کرده بود مقرر شد در فرایند مراحل بعدی نیز اقدامات لازم در مورد این شخص صورت گیرد.
وی ادامه داد: برقراری ارتباط مردمی یکی از برکات است چرا که می‌توانیم به طور مستقیم با مردم ارتباط برقرار کنیم و در حد بضاعت و امکاناتی که وجود دارد حسب تقاضاهایی که می‌شود گره‌گشایی از کار مردم را انجام دهیم.

همچنین ببینید

پانصد بانوی ایرانی در ندامتگاه‌های کشور زندانی هستند

سید اسداله جولایی رئیس هیات امناء ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با اعلام این خبر گفت: از جمعیت ۱۲۵۶۵ نفره زندانیان جرایم غیرعمد متاسفانه ۵۵۷ نفر را بانوان ایرانی شامل می‌شوند که عموما بابت عجز در پرداخت قروض، ضمانت‌های نابجا یاعدم استطاعت در تسویه اقساط در بند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *