رئیس انجمن زنان و زایمان: ۲۰ درصد زوجین ایرانی نابارور هستند

رئیس انجمن زنان و زایمان ایران با تاکید به اینکه حدود ۲۰ درصد از زوجینی که ازدواج می‌کنند با مشکل ناباروری روبرو هستند، ادامه داد: این‌ها مسائلی است که باید برای آن‌ها چاره جویی کرد و راه‌های منتهی به درمان را در آن‌ها جستجو و پیدا کرد.
فارس: رئیس انجمن زنان و زایمان ایران گفت: مشکل ناباروی در ایران با توجه به مشکل جوانی جمعیت یکی از مهمترین مسائلی است که باید برای آن راهکار پیدا کرد.
سودابه کاظمی، رئیس انجمن زنان و زایمان ایران با توجه به بحث جوانی جمعیت در کشور گفت: در حال حاضر موضوع جمعیت و افزایش فرزند آوری بسیار اهمیت دارد؛ چرا که در کشور با بحران جمعیت روبرو هستیم؛ به همین دلیل مسائل مرتبط به بارداری و فرزند آوری از مسائل مهمی است که باید به آن پرداخته شود. درآمد بیشتر در اسنپ ثبت‌نام کنید تبلیغ
وی با تاکید به اینکه حدود ۲۰ درصد از زوجینی که ازدواج می‌کنند با مشکل ناباروری روبرو هستند، ادامه داد: این‌ها مسائلی است که باید برای آن‌ها چاره جویی کرد و راه‌های منتهی به درمان را در آن‌ها جستجو و پیدا کرد.
کاظمی با اشاره به برگزاری بیستمین کنگره بین‌المللی انجمن متخصصین زنان و زایمان به این موضوع اشاره کرد که هدف برگزاری این کنگره این است که دانش همکارانمان در ارتباط با این مسائل و موضوعات بیماری‌های زنان و مشکلات نازایی به روز شود؛ چر که ارتقای این دانش می‌تواند به رفع مشکلات بسیاری از زوجین نابارور کمک کند.
وی گفت: برگزاری چنین کنگره‌هایی سبب می‌شود هم دانش پزشکان ارتقا پیدا کند و هم متخصصان زنان این رشته را بهتر مدیریت کنند و بحث جمعیت و فرزند آوری در راس برنامه ریزی‌ها قرار گیرد.
رئیس انجمن متخصصین زنان و زایمان ایران افزود: بیستمین دوره کنگره بین‌المللی انجمن زنان و زایمان ایران در سه سالن برج میلاد برگزار می‌شود که به موضوعات متنوع و آخرین مطالب و اطلاعات علمی به روز دنیا در دانش تخصصی زنان و زایمان در قالب سخنرانی، پنل، میزگرد و کارگاه‌های تخصصی برگزار می‌شود.
کاظمی ادامه داد: گروه هدف متخصصان زنان و زایمان و پزشکان عمومی هستند که ۲۰ امتیاز مداوم برای گروه متخصصان زنان و ۱۴ امتیاز برای پزشکان عمومی در نظر گرفته می‌شود.
گفتنی است بیستمین کنگره بین‌المللی انجمن متخصصین زنان و زایمان ایران از تاریخ ۲۲ الی ۲۵ خرداد ماه سال جاری در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

همچنین ببینید

کف و سقف نرخ لباس فرم مدارس اعلام شد

عاطفه سادات مدبرنژاد در گردهمایی شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش کشور در اصفهان گفت: از استان‌ها خواسته شده است که با همکاری مراجع مربوطه و برگزاری جلساتی با اداره صمت و اتحادیه‌های مرتبط، نرخ لباس فرم دانش‌آموزی را بر اساس کیفیت و جنس لباس تعیین و به والدین اطلاع‌رسانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *