دولت با تعطیلی روز شنبه مخالفت کرد؟

بر اساس مصوبه کمیسیون اجتماعی مجلس، لایحه افزایش تعطیلات پایان هفته به دو روز که از جانب دولت به مجلس تقدیم شده بود، تصویب شد. در لایحه اولیه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی موافقت خود را با تعطیلی روز شنبه اعلام کردند. اما این تعطیلی با مخالفت دولت رئیسی روبرو شد.بهادری جهرمی درباره تعطیلی‌های آخر هفته گفت: در لایحه دولت پنجشنبه و جمعه تعیین شده بود.
بر اساس مصوبه کمیسیون اجتماعی مجلس، لایحه افزایش تعطیلات پایان هفته به دو روز که از جانب دولت به مجلس تقدیم شده بود، تصویب شد. در لایحه اولیه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی موافقت خود را با تعطیلی روز شنبه اعلام کردند. اما این تعطیلی با مخالفت دولت رئیسی روبرو شد.
به گزارش خبرآنلاین، اخیرا نیز مجلس توپ تعیین روز تعطیلات را به زمین دولت انداخته است و در این رابطه عباس گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفته: «تعیین روز تعطیل و اینکه پنجشنبه باشد یا شنبه، در اختیار و برعهده دولت است و ما در مجلس تنها تعطیلی دو روز را تصویب کردیم.»
در این راستا، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در نشست خبری امروز خود در پاسخ به پرسشی درباره نظر دولت برای تعطیلی آخر هفته‌ها، گفت: این لایحه را دولت سال گذشته به مجلس داد که تعطیلات آخر هفته را به دو روز افزایش دهد. منتظریم تا جمع‌بندی مجلس انجام شود که هر آنچه قانون‌گذار تعیین کند، ملاک عمل است، اما در لایحه دولت پنجشنبه و جمعه تعیین شده بود.

همچنین ببینید

پایتخت در حال خانه‌تکانی است

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از اجرای طرح استقبال از نوروز (طرح بهاران) خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *