وزیر آموزش و پرورش گفت: جنگ فرهنگی، شبیه خون فرهنگی، ناتوی فرهنگی، قتل فرهنگی و موارد دیگر و تلاش برای فکر نکردن جوانان به آنچه پیش از انقلاب اسلامی بوده‌ایم و امروز به کدام قله‌ها رسیده ایم، همه و همه از برنامه‌های بلند مدت دشمن برای به گمراهی بردن ذهنیت جوانان این کشور به انقلاب اسلامی است.

دشمن برای گمراهی ذهنیت جوانان نسبت به انقلاب برنامه‌های بلند مدت دارد

وزیر آموزش و پرورش گفت: جنگ فرهنگی، شبیه خون فرهنگی، ناتوی فرهنگی، قتل فرهنگی و موارد دیگر و تلاش برای فکر نکردن جوانان به آنچه پیش از انقلاب اسلامی بوده‌ایم و امروز به کدام قله‌ها رسیده ایم، همه و همه از برنامه‌های بلند مدت دشمن برای به گمراهی بردن ذهنیت جوانان این کشور به انقلاب اسلامی است.به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رضامراد صحرایی در همایش فرهنگیان شهر تهران به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و دستاوردهای انقلاب اسلامی، گفت: دستآوردهای انقلاب اسلامی که امروز به آن پرداخته می‌شود و مایه افتخار برای همگان است، ریشه آن در آموزش و پرورش بوده و حاصل تلاش معلمان گرانقدر است.
وی در ادامه افزود: در دوران طاغوت از هر دو نفر، یک نفر بیسواد بود، اما امروز نزدیک به ۹۸ درصد مردم در کشور باسواد هستند و این فراهم بودن زمینه آموزش و دسترسی برای همگان به برکت خون شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ممکن شده است.
عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به ساخت مدرسه در کشور، تصریح کرد: میانگین ساخت هر روز ۸ مدرسه در دولت سیزدهم که ۶۰ درصد آن نیز در مناطق روستایی است، نشان دهنده نگاه عمیق و راهبردی دولت به مجموعه نظام تعلیم و تربیت دارد.
وی با اشاره به فعالیت دشمنان در راستای گمراهی جوانان، گفت: جنگ فرهنگی، شبیه خون فرهنگی، ناتوی فرهنگی، قتل فرهنگی و موارد دیگر و تلاش برای فکر نکردن جوانان به آنچه پیش از انقلاب اسلامی بوده‌ایم و امروز به کدام قله‌ها رسیده ایم، همه و همه از برنامه‌های بلند مدت دشمن برای به گمراهی بردن ذهنیت جوانان این کشور به انقلاب اسلامی است.
صحرایی در این گردهمایی، گفت: با تمام تلاش دشمن در نابودی این انقلاب، اما به فضل الهی و پشتوانه مردمی، اکنون انقلاب اسلامی به کشورهای دنیا صادر شده است و شاهد تلاش ملت‌های منطقه و جهان در جهت آزادی و استقلال هستیم و این در ملت مظلوم غزه نمایان است.
وی با اشاره به تلاش معلمان، اظهار کرد: باید پیام انقلاب اسلامی در نسل جوان تجلی پیدا نمایند و این آشنایی و همراهی به دست معلمان گرامی و در کلاس‌های درس محقق خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی یک مثلث اساسی با سه ضلع علم، ایمان و امید دارد که نقش آموزش و پرورش در تحقق هر ۳ مورد راهبردی و با اهمیت است.
وی در پایان با اشاره به ظرفیت رسانه‌ای معلمان، تصریح کرد: معلمان تربیون دارند و رسانه‌های قوی هستند، نباید از این ظرفیت در تربیت نسل آینده و بزنگاه‌های تاریخی کشور مانند انتخابات غافل شد و مقدمه گفتمان‌سازی در مسائل گوناگون را با همین تربیون‌ها در کشور آغاز کرد.

همچنین ببینید

تیراندازی در کالیفرنیا ۴ کشته برجای گذاشت

حوادث رکنا: تیراندازی در یک منطقه مسکونی واقع در کینگ سیتی (King City) ایالت کالفرنیا چهار کشته و چندین مجروح برجای گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *