دستگیری و انهدام باند کلاهبرداری با استفاده از شرکت هرمی

رئیس پلیس آگاهی تهران از دستگیری و انهدام باند چند نفره کلاهبرداری شرکت هرمی در تهران خبر داد.
به گزارش پلیس، سردار ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: اواسط دی ماه سال جاری در پی دریافت شکایتی مبنی بر کلاهبرداری توسط اعضای باند شرکت هرمی بررسی موضوع در دستور کار تیم زبده‌ای از کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت.
وی افزود: شاکی با مراجعه به پلیس آگاهی اظهار کرد طی گفتگو با فردی که مدعی بود در زمان بسیار کوتاهی سود بالایی به دست خواهم آورد از یکی از شهر‌های جنوب کشور به تهران سفر کرده‌ام و پس از ملاقات حضوری با این فرد چند روز نزد وی و سایر همدستانش بالاجبار ماندگار شدم واز حساب‌های بانکی‌ام مبالغ مختلفی برداشت شده است.
این مقام ارشد انتظامی در ادامه تصریح کرد: کارآگاهان در گام بعدی با استفاده از روش‌های اطلاعاتی و کارآگاهی هویت و مخفیگاه اعضای این باند کلاهبرداری را شناسایی و پس از چند روز مراقبت شبانه روزی در نهایت با اخذ مجوز‌های قانونی اعضای این باند هفت نفره را دستگیر و به اداره چهارم پلیس آگاهی منتقل شدند.
سردار گودرزی با بیان اینکه از مخفیگاه متهمان تعدادی مدارک و تجهیزات کلاهبرداری کشف شد گفت: متهمان در پی جویی‌های انتظامی به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار کردند به مدت ۶ ماه هست که به همین شیوه کلاهبرداری می‌کنند.
سردار گودرزی تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را ۳۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند و همچنین در پایان به شناسایی ۸ مال باخته اشاره کرد و گفت متهمان با صدور قرار قانونی برای کشف دیگر جرایم در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار دارند.

همچنین ببینید

زلزله شدید در فنوج

زمین لرزه ٥.٦ در فنوج در سیستان و بلوچستان را لرزاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *