دستگیری قاچاقچی عنکبوت در فرودگاه + عکس و جزییات

حوادث رکنا: متصدی موزه تاریخ طبیعی آمریکا که قصد داشت بیش از هزار گونه نادر از عنکبوت‌های سمی را از ترکیه خارج کند، در فرودگاه دستگیر شد.
به گزارش رکنا، یکی از متصدیان موزه تاریخ طبیعی آمریکا در نیویورک که برای تحقیق روی خزندگان به ترکیه سفر کرده بود، تصمیم گرفت روی سم گونه‌های نادر عنکبوت و عقرب تحقیق کند. او بعد از اینکه متوجه شد این سم‌ها‌ کشنده و بسیار ارزشمند هستند و میلیون‌ها دلار ارزش دارند، به جمع‌آوری آنها پرداخت و تصمیم گرفت آنها را از ترکیه خارج کند و به آمریکا ببرد.
او روز دوشنبه وارد فرودگاه بین‌المللی استانبول شد و قصد داشت که نمونه‌های رتیل، عنکبوت و عقرب را که در چندین چمدان جای داده بود، با خود از کشور خارج کند.
در فرودگاه زمانی که چمدان‌هایش وارد گیت بازرسی شد، یکی از مأموران بازرسی با صحنه عجیبی مواجه شد؛ آنچه در دستگاه می‌دید باور‌کردنی نبود، چیزهای عجیبی دیده می‌شد. بنابراین چمدان‌ها و صاحبش را به کناری بردند و بعد از بازکردن چمدان‌ها چیزی را که دیدند باور نکردند. در ظرف‌های پلاستیکی انواع رتیل و عنکبوت همراه با مایعی عجیب وجود داشت. بلافاصله پلیس ترکیه در جریان قرار گرفت. مأموران پلیس در بازرسی از چمدان‌ها  1500گونه عنکبوتی ازجمله رتیل و تعداد زیادی عقرب کشف کردند.
به‌گفته پلیس ترکیه، نمونه‌های کشف‌شده بومی ترکیه هستند و می‌توان دی‌ان‌ای آنها را کپی ‌و از سم آنها در ساخت دارو استفاده کرد. پلیس ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: سم این عنکبوت‌ها برای تولید دارو ارزش مالی بسیار بالایی دارد و از این‌رو خروج این گونه‌های حشرات از کشور اکیدا ممنوع است. براساس تحقیقات پلیس ارزش یک لیتر داروی حاصل از زهر عقرب 10میلیون دلار است. این فرد طبق قانون مبارزه با قاچاق ترکیه به‌زودی محاکمه خواهد شد.

همچنین ببینید

رانش زمین در «پاپوآ گینه نو»؛ بیش از ۶۷۰ نفر کشته شدند + فیلم

رکنا: بر اساس برآوردهای جدید مقامات محلی، بیش از ۶۷۰ نفر بر اثر رانش زمین در شمال پاپوآ گینه نو که روز جمعه رخ داد، جان خود را از دست داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *