دستگیری سارقان احشام در میامی

ایسنا/سمنان فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری اعضای باند سارقان احشام در شهرستان میامی خبر داد و گفت: متهمان به سرقت ۹۴ راس دام اعتراف کردند.
سردار جلیل موقوفه‌ئی شامگاه گذشته با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت احشام در شهرستان میامی بلافاصله دستورات لازم برای پیگیری مجدانه موضوع صادر شد و ماموران پلیس آگاهی و انتظامی آن شهرستان اقدامات خود را آغاز کردند.
وی به بررسی تخصصی ماموران در صحنه های سرقت و تلاش شبانه روزی آنان در این زمینه اشاره کرد و گفت: سرانجام کاراگاهان پلیس آگاهی با بهره گیری از روشهای علمی آزمایشگاهی و نوین کشف جرم موفق به شناسایی یکی از مهره های اصلی سرقت‌ها شد.
سردار موقوفه‌ئی با بیان اینکه متهم اصلی پرونده طی عملیات غافلگیرانه دستگیر شد، ادامه داد: سارق در تحقیقات فنی و پلیسی ۷ نفر از همدستان خود در انجام سرقتها را معرفی کرد و همگی آنها نیز در عملیاتهای جداگانه دستگیر شدند.
این مقام ارشد انتظامی استان از اعتراف متهمان به ۹ فقره سرقت و در مجموع سرقت ۹۴ راس دام سبک خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش احشام به سرقت رفته را بالغ بر ۲۰ میلیارد و ریال برآورد کردند که سارقان تمامی آنها را فروخته بودند.
فرمانده انتظامی استان سمنان در پایان به زندانی شدن متهمان با دستور قضائی اشاره کرد و به دامداران توصیه کرد که ضمن ارتقاء حفاظت فیزیکی دامداریها از تجهیزات ضد سرقت استفاده کرده و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک بلافاصله مراتب را به پلیس اعلام کنند.

همچنین ببینید

تلف شدن یک بز وحشی بر اثر خوردن پلاستیک

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قروه، با ابراز تاسف بیان کرد: متاسفانه این بز کوهی دارای یک جنین ماده هم در داخل شکم بوده که نزدیک زایمان آن بود و موجب از دست رفتن آن نیز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *