معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه گفت: در طول ۳ سال گذشته ۴۴ متهم و محکوم متواری به کشور مسترد شده‌اند.

در ۳ سال گذشته ۴۴ متهم و محکوم متواری به کشور مسترد شده‌اند

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه گفت: در طول ۳ سال گذشته ۴۴ متهم و محکوم متواری به کشور مسترد شده‌اند.به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن ارائه گزارشی از اقدامات معاونت امور بین الملل قوه قضائیه در مورد استرداد مجرمین از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا نیمه بهمن ماه ۱۴۰۲، اظهار داشت: طی این مدت، ۲۶۱ درخواست استرداد صادره از سوی مراجع مختلف قضایی از سوی معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران به کشورهای مربوطه ارسال شده است.
غریب آبادی با بیان اینکه در طول سه سال گذشته ۲۶۱ درخواست استرداد به کشورهای خارجی ارسال شده است، افزود: از این تعداد بیشترین درخواست‌ها مربوط به کشورهای ترکیه، امارات و عراق می‌باشد.
معاون امور بین الملل قوه قضائیه ادامه داد: در این مدت، با پیگیری‌های به عمل آمده ۴۴ متهم و محکوم متواری  از ترکیه، عراق، امارات، مالزی، کویت، تایلند، لبنان، روسیه، اسلواکی، قبرس و ارمنستان به ایران مسترد شده‌اند.
غریب آبادی از کشورهای امارات و ترکیه خواست تا همکاری بیشتری را در استرداد مجرمین به عمل آورند.
وی همچنین تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های مختلف قضایی، حقوقی، پلیسی و سیاسی برای جلب و استرداد مجرمان متواری و معرفی آنان به پیشگاه عدالت و در جهت احقاق حقوق شاکیان و قربانیان، در دستور کار جدی قرار دارد.

همچنین ببینید

سرقت میلیونی دختر جوان از مادرش بخاطر بی محبتی / شاه دزد دختر فراری را غافلگیر کرد

حوادث رکنا: وقتی مادرم به هوش آمد و آن پسر را در خانه دید، به شدت عصبانی شد. او مرا کتک زد و جوانی را که به او علاقه مند بودم نیز از خانه بیرون انداخت . به همین خاطر رفتارهای مادرم نسبت به من تغییر کرد تا زمانی که آن ماجرای عجیب سرقت رخ داد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *