خیمه بزرگ هنر‌های عاشورایی به مناسبت فرارسیدن ماه عزای اباعبدالله الحسین (ع) و یاران شهیدش در محرم و صفر، در میدان هفتم تیر پایتخت برپا شد.

خیمه بزرگ هنر‌های عاشورایی تهران برپا شد

خیمه بزرگ هنر‌های عاشورایی به مناسبت فرارسیدن ماه عزای اباعبدالله الحسین (ع) و یاران شهیدش در محرم و صفر، در میدان هفتم تیر پایتخت برپا شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، همزمان با آغاز ماه محرم، خیمه بزرگ هنر‌های عاشورایی برای دومین سال پیاپی در پلازای میدان شهدای هفتم تیر شهر تهران برای برگزاری برخی برنامه‌های فرهنگی در حوزه عاشورا و شهادت امام حسین (ع) برپا شده است.
خیمه هنر‌های عاشورایی که در دهه اول محرم برپا شده است با برنامه‌های متنوعی همچون تعزیه، سرودخوانی، نقالی، مداحی، پارچه‌نویسی و پارچه‌دوزی محرمی به متراژ چهار هزار مترمربع، نقاشی خط با موضوع محرم و غزه بر روی ۱۴ تیغه علامت، نقاشی قهوه‌خانه‌ای با موضوع محرم بر روی چهار بوم نقاشی و آماده‌سازی ۲ نشان حجمی مرغ آمین و اسب ذوالجناح برگزار می‌شود.
برنامه این خیمه بزرگ عاشورایی براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از ۱۷ تا ۲۹ تیرماه هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۲ شب با برپایی نماز جماعت در پلازای میدان شهدای هفتم تیر برگزار خواهد شد.

همچنین ببینید

پلمب ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران توسط شهرداری تهران

در اقدامی ناگهانی، شهرداری تهران، ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران را پلمب کرد. این اقدام با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی جامعه‌شناسان و فعالان علوم اجتماعی روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *