خودکشی دختر قزوینی به خاطر عکس های خصوصی اش

حوادث رکنا: دختر 19 ساله در حال خودکشی توسط مأموران انتظامی شهرستان قزوین نجات پیدا کرد.
به گزارش رکنا، سرهنگ بیژن خدایی فرمانده انتظامی شهرستان قزوین اظهار کرد: ساعت ۱۸:۳۵ دقیقه روز ۱۵ فروردین، در پی تماس تلفنی یکی از شهروندان مبنی بر حضور دختری جوان بر روی پل عابر پیاده آزادراه قزوین- زنجان، بلافاصله مأموران با اعلام فوریت موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: مأموران با حضور در محل مشاهده کردند دختر جوان از دکل پل بالا رفته و به‌صورت مخاطره‌آمیز به سمت اتوبان نشسته که بلافاصله افسر گشت انتظامی با خونسردی و اقدامات روان‌شناسی به این دختر جوان نزدیک شده و با جلب اعتماد وی، در اقدامی شجاعانه و حالتی نامتعادل اقدام به گرفتن دختر جوان کرده و به همراه عوامل امدادی او را از منطقه خطر دور کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان قزوین بیان کرد: پس از نجات جان این دختر جوان توسط مأموران پلیس، بلافاصله موضوع با مقام قضائی در میان گذاشته شد و دختر جوان در گفت‌وگو با روانشناسان، انگیزه خود را از این اقدام سوءاستفاده فردی کلاهبردار از عکس‌های شخصی وی در فضای مجازی و درخواست مبالغ هنگفت اعلام کرد.
خدایی در پایان ضمن توصیه به شهروندان مبنی بر عدم انتشار تصاویر شخصی در فضای مجازی خاطرنشان کرد: سوءاستفاده از فیلم و عکس‌های خصوصی در شبکه‌های اجتماعی یکی از شایع‌ترین جرائم حوزه فضای مجازی است، بنابراین هرگونه مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی افراد در فضای مجازی برابر قانون جرائم رایانه‌ای، جرم محسوب شده و قانون‌گذار برای آن مجازات تعیین کرده است.

همچنین ببینید

توقیف خودرو با بیش از ۵۰ میلیون تومان خلافی

رئیس پلیس‌راه یاسوج: ماموران پلیس‌راه یاسوج-اصفهان حین گشت‌زنی، خودروی پژو پارس را به‌علت حرکات مخاطره‌آمیز و دارا بودن خلافیِ بالا توقیف و به پارکینگ انتقال دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *