مجری خط ۶ متروی تهران گفت: توسعه محور جنوبی خط ۶ متروی تهران شامل دو بخش و ۵ ایستگاه است که بخشی از آن از ایستگاه دولت‌آباد آغاز می‌شود و به سمت جنوب (حرم شاه عبدالعظیم حسنی (ع)) کشیده می‌شود و بخش دیگر مربوط به اتصال خط ۶ به خط یک به طول ۳.۶ کیلومتر در ایستگاه شهرری است.

خط ۶ مترو تا ۲۴ ماه آینده تکمیل می‌ شود

مجری خط ۶ متروی تهران گفت: توسعه محور جنوبی خط ۶ متروی تهران شامل دو بخش و ۵ ایستگاه است که بخشی از آن از ایستگاه دولت‌آباد آغاز می‌شود و به سمت جنوب (حرم شاه عبدالعظیم حسنی (ع)) کشیده می‌شود و بخش دیگر مربوط به اتصال خط ۶ به خط یک به طول ۳.۶ کیلومتر در ایستگاه شهرری است.به گزارش ایلنا، عباس فتحعلی‌پور، مجری خط ۶ متروی تهران گفت: ناظر به هماهنگی‌های انجام‌شده با معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، قرار شد که ۳ ایستگاه دیگر در خط ۶ مترو به بهره‌برداری برسد؛ ۲ ایستگاه در شمال خط ۶ (آیت‌الله کاشانی و شهدای کن) و یک ایستگاه در بخش میانی (بهار شیراز). این ۳ ایستگاه تا پایان سال افتتاح خواهد شد. ورودی دوم‌های ایستگاه‌های شهرزیبا و شهران که ۱۸ مهرماه افتتاح شدند هم همزمان با این ۳ ایستگاه بهره‌برداری خواهند شد.
وی با اشاره به توسعه بخش جنوبی خط ۶ اظهار داشت: این توسعه از ایستگاه دولت‌آباد آغاز می‌شود و به سمت جنوب (حرم شاه عبدالعظیم حسنی) به طول حدود ۶.۴ کیلومتر کشیده می‌شود. این توسعه شامل ۴ ایستگاه است. توسعه دیگر مربوط به اتصال خط ۶ به خط یک به طول ۳.۶ کیلومتر در ایستگاه شهر ری است که از کار عملیات تونل آن تقریبا ۵۵۰ متر باقی مانده تا به موقعیت ایستگاه A۶۵ برسد و با این اقدام TBM از تونل خارج خواهد شد.
مجری خط ۶ متروی تهران ادامه داد: با توجه به مسائل نقدینگی بهره‌برداری از این ایستگاه‌ها برنامه سال آینده است که مجموعا شامل ۵ ایستگاه می‌شود. طی جلسات مشترک معاونت فنی و مهندسی و راه‌آهن شهری، قرار است تا یک مجموعه هاب حمل‌ونقلی در شهرری ایجاد شود که هم شامل بخش توسعه‌ای خط یک و ۶، هم خطوط حومه‌ای و هم راه‌آهن تهران – مشهد است.
براساس گزارش پایگاه خبری شهر، فتحعلی‌پور در پایان گفت: زمان‌بندی بهره‌برداری از این ایستگاه‌ها حداقل بین ۱۸ تا ۲۴ ماه است. به این دلیل که ساخت این ایستگاه‌ها هم بخش ساختمانی و هم بحث تجهیزاتی دارد، تونل آن حفاری شده و میانگین پیشرفت عملیاتی هر ایستگاه حدود ۲۵ درصد و پیشرفت ساختمانی آن حدود ۳۰ درصد است.

همچنین ببینید

وضعیت هوای تهران ۱۴۰۲/۱۲/۱۵؛ تداوم تنفس “هوای آلوده”

هوای امروز شهر تهران در شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس" قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *