حمله سگ وحشی به 2 خواهر دوقلو + عکس و جزئیات

حوادث رکنا: دختر سه‌ونیم‌ساله‌ای از اهالی روستای ‌کمیشان در شهرستان نکا چند روز پیش و براثر گازگرفتگی و ابتلا به هاری جان خود را از دست داد.
به گزارش رکنا، عسل‌کوچولو قرار بود تولد چهارسالگی‌اش را جشن بگیرد که با حمله یک سگ هار آرزوی آن به دل پدر و مادرش ماند. حمله سگ هار به عسل ۲۱ فروردین‌ماه و زمانی اتفاق افتاد که پدر همراه با عسل و خواهر دوقلویش غزل در جاده بودند.
میلاد عابیلی‌نژاد، پدر دوقلوها می‌گوید روز حادثه، غزل در آغوشش بود و عسل هم پشت سرشان می‌آمد که ناگهان یک قلاده سگ بدون هیچ سروصدایی به عسل حمله ‌کرد و صورتش را گاز گرفت: «پس از حمله، دخترانم را در آغوش‌ گرفتم‌ که سگ دوباره حمله‌ کرد و غزل افتاد که سگ پاچه شلوارش را گرفت تا او را ببرد که نتوانست. هر کدام را پایین می‌گذاشتم آن یکی را می‌گرفت.
عسل را که پایین ‌گذاشتم، سگ این بار یقه عسل را لای دندان‌هایش‌ گرفت و تا پایین رودخانه ‌کشید. با هرچه دم دستم آمد سگ را زدم تا عسل را رها کرد. عسل را در حالی ‌که صورتش به‌شدت زخمی شده بود، به بیمارستان امام حسین نکا بردیم. آنجا یک آمپول به ‌صورت و دو آمپول هم به دستش تزریق‌کردند و گفتند او را به بیمارستان شیخ زارع ببریم.
به شیخ زارع رفتیم و عسل را بعد از بخیه صورت و چند روز بستری‌شدن به خانه برگرداندیم. ۱۴ روز بچه حالت عادی داشت اما بعد از این مدت، عسل تب ۳۹ درجه‌ کرد. به دکتر مراجعه کردیم و به او سرم و آمپول تزریق ‌کردند که به حالت طبیعی برگشت. بعد از مدتی، دیدیم عسل از آب و انعکاس سایه‌اش روی دیوار می‌ترسد، مردمک چشمش بالا می‌رفت و موقع راه‌رفتن حالت بی‌حسی وکج داشت. با وجود این علائم باز هم احتمال نمی‌دادیم هاری باشد.»
پدر، عسل را به بیمارستان بوعلی در ساری برد و در بیمارستان نیز آمپول دیگری به صورت عسل تزریق‌ کردند. پس از انجام آزمایش پزشک اعلام ‌کرد که عسل‌کوچولو مبتلا به هاری شده و بیماری نیز پیشرفت‌ کرده است: «عسل حدود ۱۲ روز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شد و در نهایت روز پنجشنبه هفته ‌گذشته دوام نیاورد و متاسفانه دخترم تلف شد. سگ‌های ولگرد زیادی در روستای ما پرسه می‌زنند.»
به گفته پدر، سگ غزل را گاز نگرفت، اما به او هم واکسن تزریق شده است: «غزل از لحاظ روحی به‌شدت ترسیده و حاضر نیست روی زمین بایستد. این سگ، سگ باغ بود و چند روز بعد صاحب باغ ‌گفت ‌که سگش مبتلا به هاری و در حال طی مراحل درمان بود که از باغ فرار کرد. به خاطر فوت دخترم از نزدیک‌شدن به خانواده ما وحشت دارد.» به گفته برخی اهالی روستا، عده‌ای برای پیگیری موضوع به شورای روستای کمیشان مراجعه‌ کردند اما پاسخ آنها این بود که محیط زیست اجازه جمع‌آوری و معدوم‌سازی سگ‌های ولگرد و هار را نمی‌دهد که باعث شده جان بزرگسالان و کودکان در معرض خطر حمله سگ‌ها باشد.
حسن علی‌مکه، بهورز روستای ‌کمیشان نیز درباره این حادثه می‌گوید: «خانه‌های بهداشت روستا به‌دلیل این‌که واکسن هاری به زنجیره سرمایی نیاز دارد، فاقد امکانات لازم برای نگهداری از آن است و در این شرایط بیمار را به مرکز هاری شهرستان اعزام می‌کنیم تا اقدامات درمانی انجام شود. با این اتفاق دردناک زنگ خطر برای مسئولان به صدا درآمد که باید فکری به حال سگ‌ها کنند. البته اقداماتی انجام شده اما این‌طور نبوده ‌که‌ کل سگ‌های ولگرد جمع‌آوری شوند. اغلب سگ‌ها سگ باغ هستند و شب‌ها برای یافتن غذا بیرون می‌آیند. گاهی هم از استان دیگری یک دستگاه خاور ۲۰۰، ۳۰۰ سگ ولگرد را در شهرستان ما رهاسازی می‌کند که باعث بروز حوادث ناگوار برای ساکنان می‌شود.»
لیلا حسین‌زاده – گروه حوادث

همچنین ببینید

رانش زمین در «پاپوآ گینه نو»؛ بیش از ۶۷۰ نفر کشته شدند + فیلم

رکنا: بر اساس برآوردهای جدید مقامات محلی، بیش از ۶۷۰ نفر بر اثر رانش زمین در شمال پاپوآ گینه نو که روز جمعه رخ داد، جان خود را از دست داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *