جمع آوری ۸۰ گاراژ غیرقانونی دپوی زباله

فرماندار تهران گفت: ۸۰ گاراژ غیرقانونی که اقدام به جمع‌آوری و دپوی زباله کرده بودند، جمع‌آوری شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر، احمد قیومی، با تاکید بر اهمیت تنظیف دقیق خیابان‌ها و کوچه‌ها با توجه به برخی سوداگری‌ها و جلوگیری از مافیای زباله گردی، اظهار داشت: با توجه به تمهیدات و دستورالعمل‌های ایجابی و همراهی دستگاه قضا و نیروی انتظامی زباله گردی و مافیای زباله در پایتخت ۷۰ درصد کاهش یافته که نیاز است با اقدامات به موقع این میزان نیز کاهش یابد.
وی در ادامه بیان داشت: اجرای قراردادهای حمل زباله، شناسایی محله‌های پرجمعیت و البته جمعیت شناور و خیابان‌هایی با فروشگاه‌های بزرگ و اغذیه و رستوران داران بزرگ از جمله مواردی است که می‌تواند در جمع‌آوری و انباشت زباله در کوتاه‌ترین زمان و خروج آن از خیابان‌ها برای جلوگیری از ایجاد بوی تعفن و جذب حیوانات موذی نقش به سزایی داشته باشد.
فرماندار تهران با اشاره به تلاش‌های شهرداری در کاهش زباله گردی و حمل به موقع زباله، تصریح کرد: از تلاش‌های شهرداری در راستای تنظیف شهری تشکر می‌کنیم و امیدوار هستیم این تداوم ادامه داشته تا فضای مناسب شهری برای ارتقای سطح مدیریت شهری ایجاد شود.
وی به دو منطقه ۱۱ و ۱۲ تهران اشاره و اذعان کرد: این دو منطقه دارای فضای تولید زباله با توجه به جمعیت ۲ میلیون نفری در روز است و ظرفیت تولید زباله به شدت نسبت به نواحی دیگر پایتخت تشدید شده است، لذا از شهروندان می‌خواهیم همگام با برنامه‌های مستمر تنظیف شهری و جلوگیری از کار زباله گردان، همدل با شهرداری باشند و همکاری مناسبی در این دو منطقه با توجه به آموزش‌های متنوع شهرداری به شهروندان صورت پذیرد.
قیومی در پایان با اشاره به اهمیت پیگیری تنظیف شهری و برخورد قانونی با متخلفان خاطرنشان کرد: زباله گردی و تجمع زباله‌ها در گاراژها غیرقانونی بوده و در همین راستا ۸۰ گاراژ غیرقانونی که اقدام به جمع‌آوری و دپوی زباله کرده بودند، جمع‌آوری شدند.

همچنین ببینید

نوجوان ۱۵ ساله اطلاعات بانکی ۱۳۰۰ نفر را سرقت کرد

پلیس فتای البرز از دستگیری یک نوجوان ۱۵ ساله که با استفاده از فیشینگ، اطلاعات بانکی بیش از ۱۳۰۰ نفر را سرقت کرده بود، خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *