جزییات کیفیت هوای پایتخت؛ ۴ منطقه در وضعیت قرمز

کیفیت هوای پایتخت در روز‌های پایانی دومین ماه سال همچنان در شرایط قابل قبول یا همان سالم است، اما چهار منطقه تهران در وضعیت قرمز قرار دارند.
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، امروز پنجشنبه (۲۷ اردیبهشت ماه) شاخص کیفیت هوای پایتخت هم اکنون روی عدد ۸۴ یعنی بازه قابل قبول قرار دارد. این در حالی است که طی ۲۴ ساعت گذشته نیز شاخص کیفیت با میانگین عدد ۷۲، در شرایط قابل قبول قرار داشت. بخوانید… وضعیت امروز هوای تهران هوای تهران در چه وضعیتی است؟ وضعیت هوای پایتخت امروز چطور است؟
به گزارش ایرنا، همچنین بر اساس اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران ۴ ایستگاه شهرداری (منطقه ۱۹)، پارک سلامت (منطقه ۱۷)، شهرداری (منطقه ۱۵) و فرمانداری شهر ری (منطقه ۲۰) در وضعیت قرمز (ناسالم برای تمام گروه سنی) است و مناطق دیگر در وضعیت سالم (قابل قبول) قرار دارد.
در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.
از ابتدای امسال تاکنون، پایتخت نشینان ۵ روز هوای پاک و ۵۲ روز هم هوای سالم استنشاق کردند و بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران همه مناطق در وضعیت سالم است.
شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

همچنین ببینید

قاتل 18 ساله ایلامی که در تهران مرتکب قتل شده بود، دستگیر شد

قاتل 18 ساله ایلامی که ماه گذشته در استان تهران با استفاده از یک جام شیشه نوشابه یک نفر را به قتل رسانده بود، لحظاتی پیش توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان ایلام دستگیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *