جزییات نحوه نشان دار شدن بیماران خاص و صعب العلاج در سامانه بیمه سلامت

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، جزییات نحوه نشان دار شدن بیماران خاص و صعب العلاج در سامانه بیمه سلامت را تشریح کرد.گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت محمد اسماعیل کاملی در پاسخ به این پرسش که بیماران خاص و صعب العلاج چگونه نشان دار می شوند گفت: بیماران برای درخواست ثبت نشان می توانند وارد سامانه شهروندی به نشانی bimehsalamatiranian.ir شوند، درصورتی که بیماری فرد مشمول نشان هایی باشد که درسامانه های وزارت بهداشت RDA)) ثبت می شوند و بیمار در آن سامانه مذکور ثبت نام شده باشد، نشان به صورت خودکار طریق سامانه شهروندی به بیمار متنسب می گردد. این بیماری‌ها شامل ” هموفیلی، تالاسمی، ام اس، سیستیک فیبروزیس، بال پروانه ای، SMA، اوتیسم” می باشد.
مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران افزود: بدیهی است جهت انتساب نشان از مسیر فوق الذکر، بیمار می بایست ابتدا در سامانه های مرتبط با نشان دار شدن از طرف وزارت بهداشت ثبت نام شده باشد. این ثبت نام مطابق با دستورالعمل های وزارت بهداشت صورت می پذیرد.
وی ادامه داد: برای بیماری هایی که در حال حاضر امکان ثبت و نشان دار کردن درسامانه های ریجستری وجود ندارد، تا زمان ایجاد امکان ریجستری در سامانه های وزارت بهداشت، ثبت نشان می بایست در سامانه مدیریت نشان بیمه سلامت صورت پذیرد. بیماران پس از مراجعه به اداره کل بیمه سلامت یا ناظر بیمه مستقر در بیمارستان در مراکز درمانی از طریق این سامانه نشان دار می گردند. هم چنین با ثبت درخواست در سامانه شهروندی، ادارات کل بیمه سلامت پس از تماس با بیمار و اخذ مدارک مرتبط، نشان را به بیمار متنسب می نمایند.
کاملی تاکید کرد: انتساب نشان برای بیماران تامین اجتماعی، طبق فرآیندهای آن سازمان و با ثبت درخواست درسامانه های آن سازمان صورت می گیرد.

همچنین ببینید

پول برای فنس کشی دور محوطه های تاریخی هم نداریم

وزیر میراث فرهنگی در گردهمایی سالانه باستان شناسان با انتقاد از بودجه این وزارتخانه گفت: ۱۹ هزار تپه تاریخی در کشور داریم اما پول نداریم حتی دور آنها را فنس کشی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *