جزئیات نرخ جدید جریمه‌های رانندگی؛ جدول تخلفات و مبلغ جریمه‌ها

به گفته معاون عملیات ترافیک پلیس راهور فراجا، جدول جدید تخلفات رانندگی از ۲۳ تیرماه اجرا می‌شود.
اوایل شروع سال و در فروردین بود که تیمور حسینی، رئیس پلیس راهور از افزایش ۵ تا ۶ برابری نرخ جرایم رانندگی خبر داد و اعلام کرد که «به هیچ عنوان نه در مجموعه پلیس و نه در دولت، حتی یک اپسیلون نگاه به موضوع درآمدزایی این مساله نیست و فقط و فقط هدف بازدارندگی از خطر و از رفتار‌هایی است که می‌تواند منجر به تصادف بشود». همچنین وزیر کشور نیز در این رابطه گفته بود که «کم بودن مبلغ جرایم رانندگی باعث شده بازدارندگی نداشته باشند». بخوانید… زمان اعمال نرخ جدید جرایم رانندگی مشخص شد
به گزارش اکوایران، حالا صبح امروز -پنجشنبه، ۲۱ تیر- سردار سلیمی، معاون عملیات ترافیک پلیس راهور فراجا از اجرای جدول جدید تخلفات رانندگی از ۲۳ تیرماه خبر داده و گفته، «در مواد ۲۱ و۲۲ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، جدول جرایم رانندگی پیش‌بینی گردیده و باهدف توسعه انضباط ترافیک، پیشگیری از رفتار‌های پرخطر رانندگی و ارتقا ایمنی تردد پلیس راهنمایی و رانندگی در راستای شرح وظایف قانونی با استفاده از روش‌های سنتی و هوشمند نسبت به کنترل تخلفات اقدام می‌کند.»
رییس پلیس راهور گفت: هدف از افزایش نرخ جریمه رانندگی این است که دیگر شاهد تخلفات نباشیم و در این موضوع قصد درآمدزایی مطرح نیست.
به گفته وی، بر مبنای مستندات قانونی، قانونگذار به منظور حفظ آثار بازدارندگی جرایم رانندگی تعدیل جرایم رانندگی را بر اساس نرخ تورم سالیانه پیش‌بینی کرده و در خرداد ماه سال جاری پس از بررسی‌های کارشناسی و تحلیل وضعیت رفتار‌های ترافیکی و تصادفات و جان‌باختگان ناشی از آن در سطح کشور، جدول جدید جرایم رانندگی با لحاظ ظرفیت‌های قانونی فوق و همچنین در نظر گرفتن شرایط اجتماعی و زیرساختی تعدیل و به تصویب هیئت دولت رسیده است.
گفتنی است که این جدول، پس از به‌روزرسانی سامانه‌های هوشمند از روز شنبه -۲۳ تیرماه- در سطح کشور به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

همچنین ببینید

پلمب ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران توسط شهرداری تهران

در اقدامی ناگهانی، شهرداری تهران، ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران را پلمب کرد. این اقدام با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی جامعه‌شناسان و فعالان علوم اجتماعی روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *