جریمه 2 میلیون و 700 تومانی برای رانندگی در حالت مستی

حوادث رکنا: جزییات تازه درباره مصوبه افزایش جریمه‌هایی راهنمایی و رانندگی؛ افزایش ۵ برابری برخی جرایم!به فاصله یک روز از تصویب نرخ‌های تازه جریمه‌های راهنمایی و رانندگی در دولت، رئیس پلیس راهور فراجا جزئیاتی از این مصوبه اعلام کرد.
به گزارش رکنا، سردار سید تیمور حسینی، رئیس پلیس راهور فراجا گفت: هدف اصلی از افزایش جرایم ، بازدارندگی است. بر اساس ماده ۲۸ رسیدگی به تخلفات پلیس باید هر ساله نسبت به افزایش مبلغ جرایم اقدام کند که به دلایل مختلف در شش سال گذشته اتفاق نیفتاده و اثر بازدارنده را از دست داده بود.
وی افزود: از سال ۸۵ تا ۹۶ با یک روند کاهشی تصادفات مواجه بودیم، ولی دوباره از ۹۷ تا کنون شاهد روند صعودی بودیم.
حسینی گفت: یکی از دلایل وقوع تصادفات، عمل انسانی است؛ راننده به قوانین و مقررات توجه نمی‌کند و با تخلف جان خودش و دیگران را به خطر می‌اندازد. با توجه به عدد کل تخلفات و تصادفات که تحلیل کردیم، بالای ۸۰ درصد از تخلفات حادثه ساز تصادفاتی هستند که منجر به فوت و جرح شدند.
سردار حسینی درباره میزان افزایش جرایم گفت: بخشی از جرایم که خطر بیشتری دارند، ۴ تا ۵ برابر افزایش به عنوان مثال جریمه سرعت غیر مجاز ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان می‌شود. همچنین رانندگی در حالت مستی و استفاده از مواد روان گران ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پیش بینی شده است.
وی در پایان گفت: نگاه پلیس و دستگاه متولی بازدارندگی است و انشاءالله تا ۱۰ یا ۱۵ روز آینده به محض ابلاغ اجرایی می‌شود.
البته جزییات مصوبه افزایش جرایم اعلام نشده است؛ اما آن گونه که بهادری جهرمی، سخنگوی هیات دولتدر جمع خبرنگاران بیان کرد، در پی بررسی پیشنهاد نیروی انتظامی در خصوص افزایش جرایم رانندگی، رقم جرایم رانندگی متناسب با نرخ تورم افزایش یافت و به تصویب هیأت دولت رسید!

همچنین ببینید

فیلم جنون پسرجوان بعد از تصادف / او به سمت راننده چاقو کشی کرد

حوادث رکنا: پسر جوان بعد از برخورد با یک ماشین اقدام به چاقو کشی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *