جادوی ماندالا؛ خودتان را به این دایره های اسطوره ای بسپارید (+ یازده فایده رنگ آمیزی ماندالا)

با ماندالا این دایره های باستانی مقدس، خودتان را بهتر بشناسید، حال تان را خوب کنید و از لحظه، فارغ از هر گونه استرس و اضطراب لذت ببرید. دمی خود را به اشکال جادویی و رنگ ها بسپارید، از محیط اطراف فاصله بگیرید و به درون تان متصل شوید.منتظر چه هستید؛ مطمئن باشید به یک بار امتحان کردنش می ارزد.سواد زندگی؛ توسعه توانمندی‌های فردی؛ مریم طرزی – ماندالا حال شما را خوب می کند، این هنر باستانی به بهبود رشد شخصی شما کمک می کند.کلمه ی ماندالا برآمده از زبان سانسکریت، به معنای ” دایره مقدس است”.  نمایش این اشکال دایره ای شکل در اغلب فرهنگ های دینی هندی، بودایی، مسیحی و اسلامی مرسوم است. در برخی از قبایل بومی ترسیم این دایره های مقدس روشی هنری  برای شناخت خویشتن است.برخی از فرهنگ های شرقی بر این باورند که ماندالا با انرژی زندگی و زیستن پیوند نزدیکی دارد و هر رنگی در آن با یکی از چاکراهای انسان در ارتباط است. این مراکز انرژی با محیط اطراف ما و از آن بیشتر با درون ما در ارتباطند؛ این حلقه ها در بهبود حال ما تاثیر به سزایی دارند. روان شناس مشهور، یونگ بر این باور است که  ماندالا بیان روانشناختی کلیت خود است.
ماندالاها می توانند از نظر رنگ و طرح متفاوت باشند، اما اساساً آنها از یک مرکز و شکل های مختلف حول آن مرکز در چهار نقطه اصلی تشکیل شده اند.  اعتقاد بر این است که در سطح روانشناختی، آنها می توانند کلیت وجود ما را نشان دهند.
بنا بر باورهای هندی ماندالا به افراد کمک می کند که بدون در نظر گرفتن سن، جنسیت، نژاد، فرهنگ، و زبان  به طور غریزی به لایه های درونی وجود خویش دست یابند. ماندالا راهی به سوی معنوی شدن درون است.
جادوی ماندالا، و در عین حال قدرت درمانی آنها در این است که اجازه دهیم ضمیر ناخودآگاه مان، ما را با خود ببرد، بدون اینکه نگران نتیجه نهایی نقاشی باشیم. یعنی بدون قضاوت در مورد ظاهر خوب یا بد، زیبا یا زشت بودن آن… ما فقط باید حضور داشته  و تمرکز داشته باشیم و به خودمان آزادی بدهیم تا آنطور که می خواهیم رنگ آمیزی کنیم.

همچنین ببینید

تدارک اتوبوسرانی و تاکسیرانی برای ایام پایانی سال و نوروز

معاون شهردار تهران، تدابیر حمل و نقلی مدیریت شهری برای استقبال از بهار را تشریح کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *