ثبت نام ۸۰۰۰ متقاضی رشته علوم ورزشی و رشته‌های دارای آزمون عملی هنر سراسری سال ۱۴۰۳

مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور از ثبت نام حدود ۸۰۰۰ متقاضی رشته علوم ورزشی و رشته‌های دارای آزمون عملی هنر آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ خبر داد.
به گزارش خبرگزاری برنا،علیرضا کریمیان مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشورگفت: داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی در صورت علاقه‌مندی به رشته علوم ورزشی و داوطلبان گروه آزمایشی هنر در صورت علاقه‌مندی به رشته‌های پذیرش با آزمون باید نسبت به انتخاب مورد مربوط و پرداخت هزینه آزمون عملی تا روز جمعه به تاریخ ۲۲ تیر ماه از طریق سامانه جامع آزمون سراسری اقدام کنند.  مشاور سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور افزود: داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون عملی این  رشته‌ها خواهند بود که نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازۀ زمانی اعلام شده و اعلام علاقه‌مندی به این رشته‌ها اقدام کنند و در جلسه آزمون گروه‌های آزمایشی علوم‌ریاضی، علوم‌انسانی و علوم‌تجربی در یکی از آزمون‌های سراسری نوبت اول و یا دوم و یا هر دو نوبت سال ۱۴۰۳ حاضر باشند.  وی با بیان اینکه برای این دسته از داوطلبان نمره کل آزمون اختصاصی با احتساب درس عملی در رشته مربوط به آزمون عملی برای سال ۱۴۰۳ محاسبه می‌شود، افزود: آزمون عملی هر رشته در هر سال برای اعمال در نمره کل آزمون اختصاصی آن رشته در همان سال لحاظ می‌شود و برای محاسبه نمره کل نهایی آن رشته دارای آزمون عملی، بین دو «نمره کل آزمون اختصاصی با احتساب درس عملی سال ۱۴۰۳» و  «نمره کل آزمون اختصاصی با احتساب درس عملی سال ۱۴۰۲»، بیشترین نمره، به عنوان نمره کل آزمون اختصاصی با نمره کل سابقه تحصیلی ترکیب می‌شود.  مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور در پایان به داوطلبان انتخاب این رشته‌ها توصیه کرد ضمن توجه به مهلت اعلام شده برای ثبت نام، اطلاعیه‌های مندرج در درگاه سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور را در این خصوص به دقت مطالعه کنند.   انتهای پیام/

همچنین ببینید

پلمب ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران توسط شهرداری تهران

در اقدامی ناگهانی، شهرداری تهران، ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران را پلمب کرد. این اقدام با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی جامعه‌شناسان و فعالان علوم اجتماعی روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *