ثبت نام پنج میلیون و ۸۰۰ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار ثبت‌نام قطعی دانش‌آموزان در حوزه ابتدایی انجام شده و در هفته پیش‌رو این عدد کامل‌تر خواهد شد
به گزارش خبرگزاری مهر، سید مجتبی هاشمی در خصوص وضعیت ثبت نام دانش آموزان در مقطع ابتدایی گفت: تا امروز حدود ۹۰۰ هزار دانش‌آموز ثبت نام قطعی شدند؛ به طور طبیعی در فرصت باقیمانده بخش‌های دیگری هم اضافه خواهد شد و نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد.
وی با بیان اینکه سایر پایه‌های ابتدایی هم با توجه به میان پایه بودن و طبق برنامه زمانبندی پس از صدور کارنامه در پایه بالاتر باید ثبت نام کنند، گفت: ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار ثبت‌نام قطعی دانش‌آموزان در حوزه ابتدایی انجام شده و در هفته پیش‌رو این عدد کامل‌تر خواهد شد تا به ثبت‌نام بالای ۹۰ درصد در دوره ابتدایی برسیم.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات با بیان اینکه در دوره متوسطه و دو پایه ورودی هفتم و دهم وجود دارد، افزود: هماهنگی‌های لازم انجام و ثبت‌نام میان پایه‌ها شروع شده و در جلسات آتی بحث ثبت‌نام دوره متوسطه در دستور کار قرار خواهد گرفت. سایر فرآیندهایی که زمینه‌ساز ثبت‌نام است و فرآیندهای بعد از ثبت‌نام نیز در دبیرخانه پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش برنامه ریزی شده و در دستور کار قرار می‌گیرد.
هاشمی عنوان کرد: عزم و جزم همه در سطوح مختلف این است که به صورت پیشگیرانه و آینده نگرانه شرایط پروژه مهر رصد شود و تلاش می‌شود فعالیت‌ها با دقت و قوت انجام شود. همه پای کار هستند تا سال تحصیلی آتی سال خوبی برای دانش آموزان باشد.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه نهمین جلسه پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش در سطح ملی تشکیل شد، اظهار کرد: با توجه به همگرایی که در حوزه‌های مختلف وجود دارد با هماهنگی مدیران کل، جلسه‌ای برای کنترل شرایط اجرای این پروژه در سطح استان‌ها در دو بخش ثبت‌نام و ثبت و توزیع کتب درسی تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه در نشست‌های قبل، فعالیت پروژه مهر در سطح ملی، استانی و منطقه‌ای تبیین شده است، افزود: در جلسات، هرکدام از کارگروه‌ها به تناسب فعالیت‌ها و وظایفی که برعهده آن‌ها گذاشته شده است، با توجه به برنامه زمانبندی پروژه مهر، دستور جلسه‌ای برای آنان تعیین می‌شود.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات بابیان اینکه شرایط مهم تصویب و مسائلی به صورت دوسویه با استان‌ها به جمع‌بندی رسید، ادامه داد: مرتبط با ثبت‌نام دانش‌آموزان، مسائل در دو بخش حوزه ابتدایی و متوسطه بررسی شد، کلاس اول ابتدایی به دلیل شرایط خاص مورد بررسی دقیق‌تر قرار گرفت.
هاشمی با بیان اینکه در حوزه کتب درسی مسائل بررسی و در بخشی از استان‌ها فعالیت ثبت کتب به خوبی انجام شد و در مواردی که نگرانی‌هایی وجود داشت تذکرات لازم داده شد، اظهار کرد: طبق زمانبندی همگام‌سازی، همه فعالیت‌های پروژه مهر پیش می‌رود و آینده روشنی در حوزه اجرای پروژه مهر و آغاز سال تحصیلی خواهیم داشت.

همچنین ببینید

ابداع اسپری بینی جدیدی که می‌تواند پروتئین‌های عامل آلزایمر را در مغز از بین ببرد

این اسپری در آزمایش روی موش‌های پیر موفقیت‌آمیز بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *