ثبت نام بیش از ۴۵ هزار نفر برای حج تمتع سال آینده

معاون امور حج و زیارت از ثبت نام بیش از ۴۵ هزار نفر برای حج تمتع ۱۴۰۳ خبر داد.
در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده، ولی فقیه درامور حج و زیارت برگزار شد، غلامرضا رضایی گفت: دارندگان سند‌های اولویت دارتا پایان مهر ماه سال ۱۳۸۶ می‌توانند با تکمیل اطلاعات خود در سامانه رزرو حج و واریز وجه اولیه ثبت نام کنند.
وی اضافه کرد: به زودی اطلاعیه در خصوص انتخاب کاروان‌های حج آینده و تکمیل وجه نیز منتشرخواهد شد.
در ادامه این جلسه، آخرین وضعیت امکان مشرف شدن زائران عمره بررسی و اعلام شد با توجه به طولانی شدن زمان ارسال پاسخ از سوی کشور میزبان، تاکنون حدود یازده هزار نفر انصراف داده و وجوه خود را پس گرفتند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز از مسئولان سازمان حج و زیارت خواست که وضعیت عمره با هماهنگی دولت و دستگاه‌های دست اندرکار ظرف روز‌های آینده نهایی و به زائران اطلاع رسانی شود.
معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در ادامه گفت: همچنان پاسخی از سازمان هواپیمایی کشور عربستان مبنی بر صدور مجوز برای پرواز‌های عمره دریافت نشده است و ما در حال نزدیک شدن به پایان موسم عمره و فرارسیدن ماه رمضان هستیم و عمره رمضانیه نیز شرایط خاص خود را دارد.
رضایی در عین حال افزود: طبیعی است افرادی که برای سفر عمره ثبت نام کرده و وجوهشان مسترد شود علاوه بر اینکه سند شان پایدارخواهد شد در صورت راه اندازی عمره در اولویت اعزام خواهند بود.
وی اضافه کرد: در صورت دریافت موافقت کشور میزبان، در قالب بسته‌های جدید ایام سفر عمره و بالطبع هزینه آن مشخص و اعلام خواهد شد.
آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص انتقال ارز و تعیین قیمت ارز و بلیط هواپیما برای حج آینده از دیگر محور‌های مطرح شده در نشست امروز بود و سرپرست حجاج ایرانی لزوم توجه به تعیین قیمت عادلانه را یادآور شد و تصریح کرد به نحوی تدبیر گردد که در روند زمان بندی و برنامه ریزی‌های حج نیز خللی وارد نشود.
این جلسه با ارائه گزارش در خصوص ساختار کاوران‌های حج آینده و تعداد عوامل اجرایی و فرهنگی پایان یافت و تاکید شد که در این روند همچنان کاهش درصد عوامل نسبت به زائران مد نظر بوده است.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تاکید بر اینکه ارائه ساختار بهتر و مناسب‌تر در این حوزه موجب صرفه جویی در هزینه‌ها خواهد شد، تصریح کرد: تربیت کادر در حوزه‌های اجرایی و فرهنگی در برنامه ریزی‌ها باید از قوام لازم برخوردار باشد و این مورد نیز از حقوق زائر است.

همچنین ببینید

2 دزد برای سرقت از سوپر مارکت شاگرد مغازه را به قدمی مرگ کشاندند / در جنت آباد تهران رخ داد

حوادث رکنا: دو پسر که در جریان دزدیدن مقداری مواد غذایی از یک فروشگاه ، با شاگرد مغازه درگیر شده و در جریان فرار وی را به شدت زخمی کرده بودند پای میز محاکمه ایستادند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *