ثبت‌نام بیش از ۴۵ هزار نفر برای حج تمتع ۱۴۰۳

در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، معاون امور حج و زیارت از ثبت نام بیش از ۴۵ هزار نفر برای حج تمتع ۱۴۰۳ خبر داد.به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، دراین نشست که امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت برگزار شد، غلامرضا رضایی افزود: دارندگان سندهای اولویت دارتا پایان مهر ماه سال ۱۳۸۶ می‌توانند با تکمیل اطلاعات خود در سامانه رزرو حج و واریز وجه اولیه ثبت نام کنند.
وی اضافه کرد: بزودی اطلاعیه در خصوص انتخاب کاروان‌های حج آینده و تکمیل وجه نیز منتشرخواهد شد.
در ادامه این جلسه، آخرین وضعیت امکان مشرف شدن زائران عمره بررسی و اعلام شد با توجه به طولانی شدن زمان ارسال پاسخ از سوی کشور میزبان، تاکنون حدود یازده هزار نفر انصراف داده و وجوه خود را پس گرفتند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز از مسئولان سازمان حج و زیارت خواست که وضعیت عمره با هماهنگی دولت و دستگاههای دست اندرکار ظرف روزهای آینده نهایی و به زائران اطلاع‌رسانی شود.
معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در ادامه گفت: همچنان پاسخی از سازمان هواپیمایی کشور عربستان مبنی بر صدور مجوز برای پروازهای عمره دریافت نشده است و ما در حال نزدیک شدن به پایان موسم عمره و فرارسیدن ماه رمضان هستیم و عمره رمضانیه نیز شرایط خاص خود را دارد.
رضایی در عین حال افزود: طبیعی است افرادی که برای سفر عمره ثبت نام کرده و وجوه‌شان مسترد شود علاوه بر اینکه سندشان پایدارخواهد شد در صورت راه اندازی عمره در اولویت اعزام خواهند بود.
وی اضافه کرد: در صورت دریافت موافقت کشور میزبان، در قالب بسته‌های جدید ایام سفر عمره و بالطبع هزینه آن مشخص و اعلام خواهد شد.
آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص انتقال ارز و تعیین قیمت ارز و بلیط هواپیما برای حج آینده از دیگر محورهای مطرح شده در نشست امروز بود و سرپرست حجاج ایرانی لزوم توجه به تعیین قیمت عادلانه را یادآور شد و تصریح کرد به نحوی تدبیر گردد که در روند زمان‌بندی و برنامه ریزی‌های حج نیز خللی وارد نشود.
این جلسه با ارائه گزارش در خصوص ساختار کاوران‌های حج آینده و تعداد عوامل اجرایی و فرهنگی پایان یافت و تاکید شد که در این روند همچنان کاهش درصد عوامل نسبت به زائران مد نظر بوده است.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تاکید بر اینکه ارائه ساختار بهتر و مناسب‌تر در این حوزه موجب صرفه جویی در هزینه‌ها خواهد شد، تصریح کرد: تربیت کادر در حوزه‌های اجرایی و فرهنگی در برنامه ریزی‌ها باید از قوام لازم برخوردار باشد و این مورد نیز از حقوق زائر است.

همچنین ببینید

پانصد بانوی ایرانی در ندامتگاه‌های کشور زندانی هستند

سید اسداله جولایی رئیس هیات امناء ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با اعلام این خبر گفت: از جمعیت ۱۲۵۶۵ نفره زندانیان جرایم غیرعمد متاسفانه ۵۵۷ نفر را بانوان ایرانی شامل می‌شوند که عموما بابت عجز در پرداخت قروض، ضمانت‌های نابجا یاعدم استطاعت در تسویه اقساط در بند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *