تکمیل ایستگاه‌های مترو در خطوط ۶ و ٧

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران به افزایش خطوط مترو در پایتخت اشاره کرد و گفت: ایستگاه‌های مترو در خطوط ۶ و ۷ را در این دوره تکمیل کرده و حدود ۵۰ ایستگاه آماده شد،همچنین عملیات خط ۱۰ هم آغاز شده است.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، لطف ا… فروزنده با اشاره به اینکه بودجه شهرداری تهران به گونه‌ای طراحی و هدایت شده است که  افزایش رفاه شهروندان را در پی داشته باشد، اظهار داشت: رویکرد شهرداری عدالت محوری است و بر همین اساس تلاش کردیم با مدیریت درست بودجه، سطح رفاه و ارائه خدمات به شهروندان فهیم پایتخت توسعه پیدا کند.
فروزنده گفت: توسعه حمل و نقل مهم است و سعی کرده ایم که در بودجه، سهم قابل توجهی در این دوره از مدیریت شهری برای آن در نظر گرفته شود، لیکن معتقدیم شهر تهران نیازهای دیگری از جمله  نوسازی بافت فرسوده و… را نیز دارد که همه مهم هستند،سیاست مدیریت شهری بر آن است که اگر بودجه ای انبساطی شود به سمت پروژه های عمرانی و توسعه پایتخت هدایت می شود.
وی افزود: هدایت بودجه به سمت پروژه‌های عمرانی، ارزش افزوده را به دنبال خواهد داشت و همچنین باعث رونق اقتصادی می‌شود.
غرب تهران با افتتاح ایستگاه‌های جدید مترو از بُن‌بست ترافیکی خارج می‌شود
معاون شهردار تهران بیان کرد: زمانی باید نگران بودجه بود که کسر بودجه وجود داشته باشد، و نقدینگی بدون پشتیبانی باشد و خلق پول بی جهت باشد؛  بر همین اساس سعی کردیم از راه‌های منطقی و معقول درآمدزایی انجام داده و دقیقا این افزایش درآمد را به سمت پروژه‌های عمرانی سوق دهیم، که نمونه بارز آن در شنبه‌های امید و افتخار کاملا مشهود است.
فروزنده در بخش دیگری از سخنان خود به توسعه فضای سبز در پایتخت اشاره کرد و گفت: هم اکنون بسیاری از مناطق کلانشهر تهران، صاحب پارک منطقه‌ای شده‌اند؛ همچنین با سه بزرگراه  مهم از جمله شوشتری، بروجردی و یادگار امام، گام‌های بزرگی درجهت بازگشایی گره ترافیکی در پایتخت برداشته شده است.
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران اظهار کرد: عمده این پروژه‌ها به دلیل داشتن معارض قریب به 15 سال بر زمین مانده بود، و ما مسله معارض را  که مردم سالها گریبانگیر آن بودند، حل و فصل کردیم. پروژه بروجردی گره ترافیک غرب را شکست و با افتتاح بزرگراه شوشتری و یادگار امام، گره ترافیکی شرق و آزادگان نیز مرتفع خواهد شد.
وی در ادامه به افزایش خطوط مترو در پایتخت اشاره کرد و افزود: طی این مدت ایستگاه‌های مترو خط 6 و خط 7 را  که ناقص بود را  تکمیل و حدود 50 ایستگاه آماده و مهیا شد، ضمن اینکه عملیات خط 10 نیز شروع شده  و برنامه‌های متعددی نیز برای توسعه خطوط دیگر داریم.
فروزنده با اشاره به اینکه رویکرد ما این است که تهران ارزان اداره شود، تصریح کرد:  با اقداماتی که در میادین میوه و تره بار انجام شد، سعی شده که خدمات را با 40 در صد زیر قیمت بازار به مردم ارائه دهیم، همچنین در بحث ساختمان نیز رونق ایجاد شده و طبق مصوبات کمیسیون ماده 5 ، به مردم اجازه داده شده که در صورت تجمیع در بافت فرسوده عوارض آنان صفر شود و یک طبقه تشویقی نیز خواهند گرفت.
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران ادامه داد: همچنین افزایش سطح خدمات در مناطق حاشیه تهران نیز بسیار مورد توجه مدیریت ارشد شهری بوده و نسبت به این امر بی تفاوت نبوده‌ایم  و اقدامات لازم نیز در این خصوص انجام شده است.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

خودکشی دختر 16 ساله بعد از میهمانی در خانه شیطان / بی عفت شده بودم + نظر کارشناسی

حوادث رکنا: دختر نوجوان که درجریان فریب پسر شیطان صفت مورد بی عفتیی قرار گرفته بود دست به خودکشی زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *