توانمند ساز کردن جامعه هدف از برنامه های مهم کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت:با توانمند شدن جامعه هدف افرادی مستقل ‌و توانا تحویل کشور داده می شوند.

سید ابوالفضل پرپنچی مدیرکل کمیته امداد استان تهران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: برای  توانمندساز کردن  خانواده‌ها  برنامه‌هایی  داریم. در چندین راه بایستی این توانمندسازی اتفاق بیفتد.  بحث توانمندسازی اقتصادی موضوعی  است که مشاغل مورد نیاز را بررسی  کرده و به افراد  مشاوره‌ می دهیم که در نهایت مشغول به کار شوند.با توانمند شدن جامعه هدف افرادی مستقل ‌و توانا تحویل کشور داده می شود.
او در ادامه گفت: در همین راستا منبع درآمدی برای خودشان ایجاد خواهند کرد. با این روند افراد می توانند روی پای خود بایستند و دیگر از خدمات مددکاران استفاده نکنند البته مددجویان تا آخرین لحظه کمک ها و راهنمایی های خود را ادامه خواهند داد.
پرپنچی تصریح کرد: موضوع دیگر توانمندسازی‌ از لحاظ  فرهنگی است. به خانواده ها آموزش های کافی داده می شود تا بتوانند مسیر درستی را به فرزندانشان نشان دهند و استعداد خود را شناسایی کنند.در این بین فرزندان می‌توانند رشته تحصیلی منطقی را انتخاب کرده تا  در آینده برایشان اشتغال‌زایی داشته باشد.
او گفت:موضوع بعدی توانمندساز کردن خانواده‌ها از لحاظ اجتماعی شدن، است.اجتماعی شدن افراد می تواند در بالارفتن سواد جامعه هدف کمک کننده باشد.
پرپنچی بیان کرد : سطح علم و سواد بالا تر رفته و جامعه مددکاری ما  رشد بسیاری پیدا کرده است.هر چه جامعه هدف تخصصی تر شود بیشتر می‌تواند کمک کننده باشند.
او گفت: بیشترین مشکلی که در حا حاضر داریم این است که هر چقدر ما برنامه‌ریزی می‌کنیم که بتوانیم  به  اهداف  خودمان برسیم  یهو با  اتفاقاتی مثل تورم و آسیب‌های اجتماعی مواجه می شویم که تحت کنترل ما نخواهد بود.

همچنین ببینید

درخواست طلاق زن عاشق پیشه بعد از ورشکستگی شوهرش

زنی که می‌گوید رفتار شوهرش بعد از ورشکستگی تغییر کرده است، از او طلاق گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *