توافق بر سر اراضی «دپو – پارکینگ‌» خط ۷ مترو، بعد از ۱۵ سال

پیگیری‌های مدیریت شهری پایتخت در موضوع تملک اراضی مورد نیاز برای احداث دپو – پارکینگ شرقی خط ۷ مترو، در قالب تهاتر صورت گرفته بین شهرداری تهران و وزارت ورزش و جوانان، منجر به توافق طرفین در این خصوص شد و حالا پس از گذشت ۱۵ سال از طرح مسئله مذکور، امکان آغاز عملیات اجرایی این پایانه فراهم شده است.
به گزارش ایسنا، مهندس محمدیاشار لطفی مجری خط ۷ متروی تهران با اشاره به ضرورت ساخت هرچه سریعتر دپوی شرقی قطارهای خط ۷ گفت: با توجه به قرار گرفتن پایانه منتهی الیه شرقی خط ۷ در محدوده اراضی پیرامون ورزشگاه تختی، شروع عملیات اجرایی این دپو – پارکینگ مستلزم تملک ۱۷ هکتار از زمین‌های مورد اشاره بود. خوشبختانه این امر پس از ۱۵سال پیگیری مدیریت شهری پایتخت و با مساعدت وزارت ورزش و جوانان، اخیراً محقق شده و حالا امکان شروع عملیات احداث پایانه مهیا شده است.
مجری خط ۷ متروی تهران در ادامه افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در صورت تأمین به موقع منابع مالی، پایانه شرقی خط ۷ مترو در مدت زمان ۳ سال و در قالب دو فاز اصلی به بهره‌برداری خواهد رسید. فاز نخست این پایانه با هدف انجام تعمیرات نیمه اساسی ساخته خواهد شد و در فاز دوم، ارائه کلیه خدمات آماده سازی، نگهداشت، کنترل و تعمیر قطارها امکانپذیر خواهد بود.
لطفی در پایان گفت: کاهش سر فاصله حرکتی قطارها با توجه به میزان تقاضای سفر روزانه خط ۷  مترو از جمله مهمترین تأثیرات احداث پایانه شرقی بوده و در کنار آن، استقرار شبانه قطارها و انجام خدمات تعمیرات و نگهداری، از دیگر فواید موثر ایجاد دپو – پارکینگ در خط مذکور است.
بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، پایانه شرقی خط ۷ مترو گنجایش ۵۰ رام قطار ۸ واگنه را داشته و برای بهره برداری از آن، حدود ۱۵۰۰ متر تونل تک خطه، دو خطه و سه خطه باید احداث شود که ۸۰۰ متر از تونل های مذکور حفاری شده و ۱۱۰۰ متر خط تست قطار در طراحی‌ها پیش بینی و اجرا خواهد شد.

همچنین ببینید

ابداع اسپری بینی جدیدی که می‌تواند پروتئین‌های عامل آلزایمر را در مغز از بین ببرد

این اسپری در آزمایش روی موش‌های پیر موفقیت‌آمیز بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *