تنظیف نمادها و معابر شهری؛ از دستی تا مکانیزه

ایسنا/اصفهان معاون فنی و اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان ضمن ارائۀ شرحی از انواع سیستم‌های شست‌وشوی شهری تأکید کرد: مکانیزه‌کردن سیستم‌های شست‌وشو نیاز و ضرورتی جدی است که باید به سمت آن رفت.
حامد شریفی در گفت‌وگو با ایسنا از شست‌وشوی خیابان‌ها و کوچه‌های سطح شهر با سیستم‌های واترجت دستی، خودروهای دیوارشوی، خط‌شوی و جدول‌شوی خبر داد و گفت: تمام ماشین‌آلاتی که نام برده شد در شهر با هدف شست‌وشوی المان‌ها یا نمادهای شهری و به‌منظور حذف آلودگی‌های محیطی استفاده می‌شوند.
او ادامه داد: در حال حاضر، برای شست‌وشوی جداول شهری در اکثر مناطق اصفهان از جدول‌شوی‌هایی استفاده می‌شود که مکانیزه یا خودکار هستند. فشار آب در این ماشین‌آلات مکانیزه به فرآیند شست‌وشو کمک می‌کند. البته در کنار این موارد با توجه به وسعت منطقه تعدادی ماشین‌آلات جدول‌شوی دستی هم وجود دارد که در سطح محلات مناطق پانزده‌گانۀ اصفهان استفاده می‌شود.
معاون فنی و اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در تکمیل توضیح جدول‌شوی‌های دستی اظهار کرد: جدول‌شوی‌های دستی‌ای که در شهر وجود دارد، به نیروی یک کارگر نیازمندند تا شست‌وشوی المان‌های شهری محقق شود. کارگران در ساعت‌های کاری متفاوت و مطابق با برنامه‌های از پیش تعریف‌شده در محلات مختلف شهرمان حاضر می‌شوند و نسبت به پاکیزگی مکان‌های مشخص شده اقدام می‌کنند.
شریفی در ادامه و درخصوص عملکرد خودروهای خط‌شوی و دیوارشوی توضیح داد: خودروهای خط‌شوی با فشار آب، اثرات برجای‌مانده از آلودگی ایجاد شده را در خیابان‌های بزرگ و اتوبان‌های شهری پاکیزه و تنظیف می‌کنند. خودروهای دیوارشوی نیز با هدف شست‌وشوی دیواره‌های اتوبان، تابلوهای بلند در ارتفاعات زیاد، به کار می‌آیند.
معاون فنی و اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با تأمل در ضرورت بهره‌مندی از دستگاه‌های مکانیزه در نظافت شهر خاطرنشان کرد: در نظافت شهر بسیار اهمیت دارد که به‌جای نیروی کارگران به سمت بهره‌گیری از سیستم‌های مکانیزه برویم. مکانیزه‌شدن هدف مهمی است که باید محقق شود. دستگاه‌های مکانیزه فواید و نتایج مهمی دارند که به افزایش امنیت کارگران به‌خصوص در خیابان‌های اصلی منجر می‌شود.

همچنین ببینید

جزئیات حریق در بیمارستان شریعتی تهران/بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران آخرین وضعیت حریق رخ داده در بیمارستان شریعتی تهران را تشریح کرد و گفت که این بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *