تغییرمقررات ثبت‌نام دانش‌آموزان؛امکان ثبت‌نام درمناطق همجوار

طبق دستورالعمل ثبت‌نام دانش‌آموزان، ثبت‌نام دانش‌آموزان ساکن در محدوده مرزی مناطق آموزش و پرورش به ویژه کلانشهرها با درخواست اولیا و هماهنگی کارگروه‌‌های کیفیت بخشی آموزشی و ثبت‌نام مناطق همجوار برای رعایت حقوق والدین الزامی است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ثبت‌نام دانش‌‌‌آموزان در مدارس که از خرداد آغاز شده است، تا پایان مردادماه ادامه دارد.
ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه هفتم از اول تیر آغاز شده است و ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم بعد از انتخاب رشته تحصیلی انجام می‌شود.
امسال در کنار ثبت‌نام حضوری امکان ثبت‌نام الکترونیک برای پایه‌های اول، هفتم و دهم فراهم است.
برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایه‌های میانی نیازی به حضور والدین در مدرسه نیست، مگر آنکه قصد جابه‌جایی مدرسه را داشته باشند.
ثبت‌نام دانش‌آموزان فاقد مدارک هویتی به صورت مشروط
مدیر مدرسه می تواند از دانش‌آموز فاقد مدارک هویتی و تحصیلی با اخذ تعهد کتبی از ولی مبنی بر ارائه مدارک مربوط به صورت مشروط حداکثر برای مدت یک ماه ثبت‌نام کند ادامه تحصیل این قبیل از دانش‌آموزان در صورت عدم ارائه مدارک هویتی و تحصیلی، بعد از گذشت یک ماه صرفاً با موافقت کمیسیون خاص اداره آموزش و پرورش مربوط امکان‌پذیر خواهد بود.
ثبت‌نام دانش‌آموزانی که براساس مستندات کافی مشمول طرح شهید محمودوند “بازماندگان از تحصیل” هستند در هر زمان از سال تحصیلی بلامانع است.
محدوده‌ جغرافیایی مدارس برای ثبت‌نام دانش‌آموزان تغییر کرد
مهلت بیشتر برای ثبت‌نام در مدارس غیردولتی
فرایند ثبت‌نام تا پایان مرداد به پایان می‌رسد، در موارد استثنا (مناطق عشایری به علت عدم دسترسی، مدارس غیردولتی به دلیل سیاست‌های حمایتی و تکمیل ظرفیت صندلی‌های خالی و دانش‌آموزان تجدیدی و …) این مهلت تا پایان شهریور قابل تمدید است.
محدوده‌بندی جغرافیایی با اولویت ثبت‌نام دانش‌آموزان در نزدیک ترین مدرسه به محل سکونت آنان انجام می‌شود و ثبت‌نام از دانش‌آموزانی که والدین آنها هر دو شاغل هستند، در مدرسه نزدیک محل کار پدر یا مادر، بلامانع است.
ثبت‌نام در مدارس مناطق همجوار امکان‌پذیر است
ثبت‌نام دانش‌آموزان ساکن در محدوده مرزی مناطق آموزش و پرورش به‌ویژه کلانشهرها با درخواست اولیا و هماهنگی کارگروه‌‌های کیفیت بخشی آموزشی و ثبت‌نام مناطق همجوار برای رعایت حقوق والدین الزامی است.
ثبت‌نام هنرستان‌ها و مدارس خاص بدون لحاظ محدوده جغرافیایی انجام می‌شود.
ثبت‌نام دانش‌‌آموزان عشایر به صورت میهمان در نزدیکترین مدرسه مبدا یا مقصد کوچ بلامانع است.
برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت‌نام دانش‌‌آموزان به جز در مدارس دولتی خاص (سمپاد، نمونه دولتی، هیئت امنایی و وابسته) و هنرستان‌ها برای انتخاب رشته ممنوع است و نباید هیچ دانش‌آموزی به هر دلیلی از ثبت‌نام و تحصیل محروم شود.
ثبت‌نام تمام دانش آموزان ورودی دوره‌های تحصیلی در مدارس دولتی و غیردولتی به صورت حضوری و الکترونیک و از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش یا سامانه my.mrdu.ir انجام می‌شود.
ثبت‌نام دانش‌آموزان میان پایه هر مدرسه بعد از اعلام نمرات توسط مدیر مدرسه انجام می‌شود و حضور والدین  در مدرسه نیاز نیست.
مدیران مدارس ابتدایی و متوسطه اول به منظور حصول اطمینان از ثبت‌نام دانش‌‌آموزان در پایه هفتم و دهم موظفند ثبت‌نام دانش‌آموزان را در پایه بالاتر رصد و پیگیری کنند و اگر دانش‌آموزی ثبت‌نام نکرده است به منظور پیگیری‌های بعدی موضوع را به صورت رسمی به اداره مربوطه اعلام کنند.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

جزئیات حریق در بیمارستان شریعتی تهران/بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران آخرین وضعیت حریق رخ داده در بیمارستان شریعتی تهران را تشریح کرد و گفت که این بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *