تعمیر و بازسازی آبشخورهای مناطق حفاظت‌شده لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از تعمیر، بازسازی و گندزدایی آبشخورهای مناطق تحت مدیریت استان با نزدیک شدن به گرمای هوا و افزایش نیاز آبی حیات‌وحش خبر داد.
علی سالاروند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عمومأ با شروع فصل گرم سال، اغلب چشمه‌های فصلی خشک می‌شوند و به همین دلیل حیات وحش برای تأمین منابع آبی به آبشخورهای سطح مناطق تحت مدیریت و حفاظت محیط زیست استان روی می‌آورند.
وی افزود: در این راستا، همکاران محیط‌بان به منظور تامین نیاز آبی حیات وحش نسبت به تعمیر، بهسازی، گندزدایی و آبرسانی به آبشخورهای سطح مناطق حفاظت‌شده استان اقدام می‌کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به این‌که احداث، تعمیر، بازسازی و تأمین آب آبشخورها جزو برنامه‌های ادارات حفاظت محیط زیست محسوب می‌شود، گفت: هدف از اجرای این مهم؛ تامین، نگهداری و اطمینان از پایداری منابع آبی به‌عنوان اساسی‌ترین و حیاتی‌ترین نیاز زیستی حیات وحش در فصول گرم سال است.

همچنین ببینید

تصویب آیین‌نامه مهارت آموزی در دولت سیزدهم/ احیای دانشگاه فرهنگیان با همت شهید جمهور

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه فعالیت خیرین با نگاه ویژه رئیس‌جمهور رونق بیشتری گرفت گفت:اولین آیین‌نامه برگرفته شده از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یعنی آیین‌نامه مهارت آموزی در دولت سیزدهم در هیأت وزیران مصوب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *