تصویب آیین‌نامه مهارت آموزی در دولت سیزدهم/ احیای دانشگاه فرهنگیان با همت شهید جمهور

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه فعالیت خیرین با نگاه ویژه رئیس‌جمهور رونق بیشتری گرفت گفت:اولین آیین‌نامه برگرفته شده از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یعنی آیین‌نامه مهارت آموزی در دولت سیزدهم در هیأت وزیران مصوب شد.
به گزارش ایسنا، رضامراد صحرایی در دیدار با امام جمعه اصفهان با بیان اینکه شهید جمهور همواره دنبال این بودند تا حرف ولایت بر زمین نماند گفت: اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یکی از دستاوردهای مهم رئیس جمهور شهید است.
وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان با همت شهید جمهور احیا شد افزود: در همین اردیبهشت ماه ۳۰ ملک به دانشگاه فرهنگیان داده شد.
وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه یک پنجم معلمان کشور در دوران شهید رئیسی جذب شدند ادامه داد: در این دوران ۳ و نیم میلیون متر مربع به زیربنای آموزشی کشور اضافه شد.
صحرایی با بیان اینکه فعالیت خیرین با نگاه ویژه رئیس جمهور رونق بیشتری گرفت گفت: اولین آیین‌نامه برگرفته شده از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یعنی آیین‌نامه مهارت‌آموزی در دولت سیزدهم در هیأت وزیران مصوب شد.
وی با بیان اینکه آیت الله رئیسی به وعده خودش در مورد رتبه بندی معلمان عمل کردند افزود: کاری که ۱۰ سال بر زمین مانده بود،همچنین چارچوب شایستگی‌های پایه برای تألیف کتب درسی تدوین شد.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال ۲۸ هزار معلم ابتدایی جذب می‌شود عنوان کرد: قانون مدارس غیردولتی در دوران شهید جمهور اصلاح شد.امروز در مدارس غیر دولتی به دنبال مشارکت،نظارت و شفافیت هستیم.
صحرایی اظهارکرد: در طرح شهید سلیمانی ۲۸۶۰ فضای ورزشی درون مدرسه‌ای ساخته شد و ۳۳ درصد به متراز و ۵۰‌درصد به فضای ورزشی آموزش و پرورش اضافه شد، در حوزه پرورشی سرود ها و تئاترهای دانش آموزی احیا شد.

همچنین ببینید

جزئیات حریق در بیمارستان شریعتی تهران/بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران آخرین وضعیت حریق رخ داده در بیمارستان شریعتی تهران را تشریح کرد و گفت که این بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *