تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های کمیسیون ماده ۱۶ اقدامی

​سرپرست دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۶ از تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های کمیسیون ماده ۱۶ به عنوان اقدامی جهادی توسط تیم کارشناسی این دبیرخانه یاد کرد.به گزارش ایلنا به نقل از ایثار، مه‌لقا احمدبگی، با اشاره به عملکرد این دبیرخانه گفت: باهدف تامین رضایت خاطر ایثارگران معزز نسبت به سرعت، دقت و شفافیت در آراء صادره و پیرو دستور رئیس جمهور مبنی برای اتخاذ تدابیر ویژه برای تکریم در رضایتمندی مردم در دستگاه‌های اجرایی ۹ آذر ۱۴۰۱ در سالی که گذشت تغییراتی در روند امور اداره کل دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۶ صورت پذیرفت.
وی افزود: از جمله این اقدامات بررسی فرآیندهای کاری موجود و حذف فرایندهای زائد و بازتعریف وظایف محوله به پرسنل بود که به شکل مشهودی در تسریع رسیدگی به پرونده شکایات به ثبت رسیده موثر بوده است.
احمد بگی گفت: از آنجا که بخشی از پرونده‌های وارده به این دبیرخانه در سال‌های گذشته به دلایل گوناگون با اطاله رسیدگی مواجه و موجبات تکدر خاطر ایثارگران معزز را فراهم آورده بود. تیم کارشناسی این دبیرخانه با اقدامی جهادی روند رسیدگی به پرونده‌ها را تسریع بخشیده و در این راستا با تعیین تکلیف پرونده‌هایی که به دلیل پیچیدگی امر کارشناسی با اطاله مواجه شده بودند و تعامل موثر و سازنده با ادارات کل ذیربط در بنیاد در افزایش سرعت رسیدگی به پرونده‌ها توفیق یافته است.
وی ادامه داد: از سوی دیگر با بررسی‌های انجام شده و مداقه در رویه‌های جاری در دستگاه‌های اجرایی و معاونت‌های خدمات رسان در بنیاد پیشنهاداتی جهت انطباق هر چه بیشتر رویه‌های اجرایی با قوانین و مقررات با هدف کاهش آمار شکایات و پرونده‌های ورودی به دبیرخانه و استیفاء شایسته حقوق ایثارگران به مراجع مذکور ارائه شده است.
احمدبگی گفت: در بخش تبادل لوایح با دیوان عدالت اداری که پیش از این با تاخیر مواجه بود با تلاش و زحمات قابل تقدیر پرسنل دبیرخانه در حال حاضر تبادل لوایح در مهلت قانونی مقرر صورت می‌پذیرد که همین امر در تسریع روند رسیدگی به پرونده‌های ایثارگران در دیوان عدالت اداری تاثیر بسزایی خواهد داشت.
وی گفت: در ابتدای سال جاری روند رسیدگی به پرونده‌های ارجاع شده از دیوان عدالت اداری جهت رسیدگی مجدد در دبیرخانه با تاخیر مواجه بود که با تلاش تیم اداری و کارشناسی دبیرخانه و برنامه ریزی دقیق امور پرونده‌های مواجه با اطاله در این حوزه تعیین تکلیف شده و نسبت به آن‌ها اتخاذ تصمیم شد و در حال حاضر پرونده‌های واصله از دیوان با قید فوریت در دستور رسیدگی قرار گرفته و پس از انجام استعلامات منتهی به صدور رای در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌شود و با تاخیر در این حوزه مواجه نیستیم.
احمدبگی عنوان‌کرد: به منظور حفظ و نگهداری دقیق مستندات موجود در بایگانی دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۶ در سال جاری تلاش در جهت ایجاد آرشیو الکترونیک این اداره کل به ثمر نشست و فی الحال این پروژه در مرحله انعقاد قرارداد با شرکت مجری منتخب در مناقصه برگزار شده بوده و به موازات این امر روند آماده‌سازی پرونده‌های مضبوط در بایگانی جهت شروع فرآیند اسکن اوراق آغاز شده و در حال حاضر بالغ بر ۵۰ هزار برگ از مستندات برگشماری و ثبت و ضبط شده و جریان امور ادامه دارد.
وی افزود: با همه تلاش‌های صورت گرفته که امیدواریم مرضی رضای خداوند و مقبول طبع بلند ایثارگران عزیز باشد هنوز با نقطه مطلوب ارائه خدماتی که درشان والای این عزیزان باشد اندکی فاصله داریم که امیدوارم به شرط حیات و ادامه توفیق خدمت با تدابیری که برای ایام آتی در نظر است به اهداف تعیین شده دسترسی یابیم.
احمد بگی در پایان ضمن گرامیداشت یاد ونام بلند شهیدان گلگون کفن ایران، امام شهدا، جانبازان صبور و آزادگان سرافراز میهن و تبریک ایام الله دهه فجر گفت: به حکم من لم یشکر المخلوق لم یشکرالخالق واجب می‌دانم از همراهی همدلانه اعضا کمیسیون ماده ۱۶ که در طول سال جاری گام به گام با کادر پرتلاش دبیرخانه همراهی کرده و فشار کار ناشی از اقدامات انجام شده جهت تسریع در روند رسیدگی را صبورانه در کنار ما تحمل کردند و نیز همکاری و همدلی مدیران ذیربط در بنیاد و همکاران ایشان به ویژه مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران و سرپرست اداره کل کمیسیون پزشکی که با تعامل موثر با این دبیرخانه و اهتمام در جهت تسریع در روند ارسال پاسخ استعلامات نقش موثری در افزایش سرعت رسیدگی به شکایات مطروحه را داشتند صمیمانه تشکر کنم. با امید به آنکه همه خادمان اسلام و ایران عزیز و ارادتمندان به ایثارگران معزز که ولی نعمتان انقلاب هستند در خدمات خود توفیق بیش از پیش داشته و مشمول دعای خیر شهدا باشند.

همچنین ببینید

ویدیو/ چاقی؛ یک میلیارد نفر را در دنیا گرفتار کرد

براساس گزارش مجله پزشکی «لنست»، بیش از یک میلیارد نفر در دنیا، اکنون به چاقی مبتلا هستند. طبق آمار سال‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۲۲ میلادی، میزان چاقی در میان کودکان و نوجوانان چهار برابر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *