تردد با گذرنامه زیارتی سال گذشته برای ایام اربعین امکان است

افرادی که از سال گذشته گذرنامه زیارتی (آبی رنگ) دریافت کرده‌اند امسال بدون نیاز به هیچ اقدام خاصی می‌توانند برای سفر اربعین از آن استفاده کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، در ایام محرم و صفر هر ساله شاهد افزایش سفر به کشور عراق از طریق مرزهای هوایی و زمینی هستیم، به همین منظور برای تسهیل تردد زائرین از سال گذشته تصمیم گرفته شد تا نوع جدیدی از گذرنامه را با نام گذرنامه زیارتی صادر شود، تا سفر به کشورهای زیارتی به خصوص کشور عراق در ایام محرم و سفر برای همه اقشار جامعه امکان‌پذیر باشد.
از سال گذشته که این طرح راه اندازی شد بسیار مورد استقبال قرار گرفت و از ابتدای محرم تا اربعین سال گذشته بیش از ۸۸۵ هزار جلد گذرنامه زیارتی صادر شد و با توجه به این این گذرنامه اعتبار ۵ ساله دارد در طول سال هم قابل استفاده است.
امسال بر اساس اعلام پلیس همچنین افرادی که از سال گذشته گذرنامه زیارتی (آبی رنگ) دریافت کرده‌اند امسال بدون نیاز به هیچ اقدام خاصی می‌توانند برای سفر اربعین از آن استفاده کنند.
افرادی که گذرنامه زیارتی ندارند می‌توانند از طریق سامانه‌های مجازی و برنامه کاربردی “پلیس من” بخش گذرنامه را انتخاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری درخواست خود را ثبت کنند که در اولین فرصت گذرنامه زیارتی با نازل‌ترین قیمت (حدود ۶۵ هزار تومان) و کمترین زمان ممکن حدود ۷۲ ساعت به درب منزل آنها ارسال خواهد شد.
اخذ گذرنامه زیارتی صرفاً از طریق وب سرویس و اپلیکیشن موبایلی “پلیسِ من” انجام خواهد شد و این خدمت در دفاتر پلیس +۱۰ انجام نخواهد شد.

همچنین ببینید

ابداع اسپری بینی جدیدی که می‌تواند پروتئین‌های عامل آلزایمر را در مغز از بین ببرد

این اسپری در آزمایش روی موش‌های پیر موفقیت‌آمیز بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *