تداوم نصب تصاویر حیات وحش در مترو

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست از تداوم نمایش تصاویر گونه‌های در معرض انقراض همچنین نصب پیام‌های آموزشی در ایستگاه‌های مترو پایتخت خبر داد.
غلامرضا ابدالی در گفت و گو با ایسنا افزود: با شرکت بهره‌برداری مترو تهران یک تفاهمنامه منعقد کرده‌ایم و این شرکت در جهت ایفای مسوولیت اجتماعی خود برای تنویر افکار عمومی در حوزه محیط زیست کمک می‌کند. به این منظور پیام‌های محیط زیستی آماده کرده‌ایم که در ایستگاه‌های مترو نصب می‌شود تا سطح آگاهی مردم درباره گونه‌های حیات وحش ارتقا یابد و در حفاظت از آن‌ها به سازمان محیط زیست کمک کنند.
وی با بیان اینکه این کار از ایستگاه تربیت مدرس آغاز شد، گفت: حدود ۲۰ تابلو در این ایستگاه نصب شد. این کار استمرار پیدا کرد و به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی بنرهایی با موضوع گونه‌های حیات وحش  در ۳۰ ایستگاه مترو نصب شد. این تابلوها و بنرها به‌صورت چرخشی در ایستگاه دیگری نصب خواهد شد.
مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: با  توجه به همکاری مستمر با مترو این کار در هفته محیط زیست نیز ادامه می‌یابد.
ابدالی در پایان با بیان اینکه تصاویر مربوط به گونه‌های حیات وحش در معرض خطر انقراض است که در لیست اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت  (IUCN) نیز قرار دارند،گفت: پیام‌ها نیز در حد امکان کوتاه است و تلاش کردین تاثیرگذار باشد. با افراد ذی‌صلاح برای تولید پیام‌های جذاب و پرمحتوا مشورت کرده‌ایم.
بیشتر بخوانید:
گونه‌های در معرض انقراض در مترو

همچنین ببینید

حمله با چاقو به اتوبوس مدرسه ژاپنی در چین

یک زن ژاپنی و فرزندش که در ایستگاه اتوبوس بودند، زخمی شدند، اما جانشان در خطر نیست و به بیمارستان منتقل شدند. یک زن چینی هم که راهنمای اتوبوس بود مورد اصابت چاقو قرار گرفت و در وضعیت وخیمی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *