تداوم اجرای نیم بهاء شدن سفرهای برون‌شهریِ معلولان در سال جاری

مدیرکل دفتر پیشگیری از معلولیت‌ها و تلفیق اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تداوم اجرای نیم بهاء شدن سفرهای برون‌شهریِ افراد دارای معلولیت شدید در راستای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در سال جاری خبر داد.
افروز صفاری‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه امسال افراد دارای معلولیت از خدمات مسافرتی نیم بهاء بهره‌مند می‌شوند، اظهار کرد: با عقد تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان بهزیستی کشور، وزارت تعاون، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بانک پارسیان افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید می‌توانند از خدمات حمل و نقل ریلی، هوایی و دریایی به صورت نیم‌بهاء بهره‌مند شوند.
وی افزود: این موضوع در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۵ قانون حمایت از حقوق معلولان، تقویت مشارکت اجتماعی افراد دارای معلولیت، الحاق آنان در بخش‌های مختلف جامعه و زمینه‌سازی جهت استفاده بهینه از خدمات مسافرتی، شرایطی فراهم شده تا این افراد با دریافت کارت سفر معلولان ایران (سما کارت) بتوانند از خدمات ریلی، هوایی، دریایی به صورت نیم بهاء استفاده کنند.
به گفته مدیرکل دفتر پیشگیری از معلولیت‌ها و تلفیق اجتماعی، تاکنون حدود ۱۳۰ هزار نفر از افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی، شنوایی، بینایی شدید از هزینه نیم بهای بلیت‌های مسافرتی بهره‌مند شده‌اند و براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، در سال جاری سایر افراد باقیمانده، تحت پوشش این خدمت قرار خواهند گرفت.
وی همچنین گفت: معلولان شدید و خیلی شدیدی که تاکنون سما کارت برای آنان صادر نشده است، می‌توانند با ارائه لاشه بلیط ریلی یا هوایی برون شهری نیمی از هزینه بلیط را از سازمان بهزیستی دریافت کنند.

همچنین ببینید

کف و سقف نرخ لباس فرم مدارس اعلام شد

عاطفه سادات مدبرنژاد در گردهمایی شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش کشور در اصفهان گفت: از استان‌ها خواسته شده است که با همکاری مراجع مربوطه و برگزاری جلساتی با اداره صمت و اتحادیه‌های مرتبط، نرخ لباس فرم دانش‌آموزی را بر اساس کیفیت و جنس لباس تعیین و به والدین اطلاع‌رسانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *