تاکید شهید امیرعبداللهیان بر توسعه و تعمیق روابط ایران و قطر

سفیر ایران در قطر با تاکید بر اینکه روابط دو کشور ایران و قطر همواره بر اساس حُسن نیت بوده است گفت: شهید امیرعبداللهیان تاکید ویژه‌ای بر توسعه و تعمیق روابط ایران و قطر داشتند.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی صالح‌آبادی سفیر ایران در قطر در جلسه دیدار با ایرانیان مقیم قطر به تشریح اهمیت و جایگاه قوه قضائیه در ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران و مقایسه آن با سیستم قضائی کشور قطر پرداخت و گفت: بر اساس شناختی که من از رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران دارم می‌دانم که ایشان اهمیت زیادی را برای موضوعات مرتبط با سرمایه‌گذاری و تبادلات اقتصادی قائل هستند و در کنار موضوعات قضائی، مقوله‌های مرتبط با رفع مشکلات تجار، سرمایه‌گذاران و بازرگانان را نیز پیگیری می‌کنند.
صالح‌آبادی در ادامه، روابط دو کشور ایران و قطر در موضوعات مختلف دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی را وثیق و تنگاتنگ عنوان کرد و گفت: روابط دو کشور ایران و قطر که همواره بر اساس حُسن نیت بوده، طی سالیان اخیر و به ویژه دوره ریاست جمهوری آیت الله رئیسی تقویت شده است؛ شهید امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دولت سیزدهم نیز همواره در زمینه توسعه و تعمیق روابط ایران و قطر در حوزه‌های مختلف، تأکیدات ویژه‌ای داشتند.
وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در تاریخ هشتم تیرماه گفت: تمهیدات لازم جهت مشارکت ایرانیان حاضر در قطر برای رأی دادن در انتخابات ریاست جمهوری، پیشبینی شده است.
میرجلیلی، فعال تجاری در حوزه میوه نیز طی سخنانی در این دیدار گفت: در سال‌های قبل برای صادرات محصولات کشاورزی به قطر مشکلات زیادی داشتیم اما امروز می‌توانیم بگوییم که ۹۵ این مشکلات با تلاش مسئولان مرتفع شده است.
وی در ادامه بیان کرد: نبود کانتینرهای یخچال‌دار و همچنین کمبود کشتی و لندینگ‌کرافت به میزان کافی در بندر دیّر واقع در استان بوشهر، به روند صادرات محصولات کشاورزی ما به کشور قطر آسیب می‌زند و ما از مسئولان می‌خواهیم که با اتخاذ تمهیداتی این مشکل را برطرف کنند.
جاسم حزباوی، نماینده تجار ایرانی بازارچه بندر الرویس قطر نیز طی سخنانی با اشاره به ویژگی‌های این بازارچه و فعالیت ۴۵ غرفه مواد غذایی، صنایع دستی، فرش دست‌بافت و … در آن، اظهار کرد: جا دارد از تلاش‌های سفیر کشورمان در قطر جهت حل مشکلات تجار ایرانی قدردانی کنم؛ ایشان چندی پیش نیز ۵۰ سفیر از کشورهای مختلف را جهت بازدید و خرید به بازارچه الرویس آوردند که اقدامی قابل تقدیر است.
وی در ادامه خواستار اتخاذ تمهیداتی از سوی مسئولان کشورمان در راستای کاهش قیمت بلیط سفرهای هوایی از مبدأ قطر به مقصد شهرهای مختلف ایران شد.
مرادی، از فعالان حوزه معدن نیز در این دیدار، آماده نبودن زیرساخت‌های بندری و حمل و نقل دریایی ایران را از جمله مشکلات پیش روی تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی حاضر در قطر عنوان کرد و گفت: ضرورت دارد که ما از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاران قطری برای سرمایه‌گذاری در ایران و متعاقب آن افزایش درآمدهای ارزی کشورمان به نحو احسن استفاده کنیم.
وی افزود: با توجه به اینکه رکود نسبی موجود در قطر بعد از جام جهانی تا حدودی گریبان تجار ایرانی را نیز گرفته است گفت: چنانچه المپیک ۲۰۳۶ به میزبانی کشور قطر برگزار شود باید از این فرصت در راستای افزایش سرمایه‌گذاری تجار و بازرگانان ایرانی در قطر به ویژه در حوزه معدن و مصالح ساختمانی استفاده کنیم.
رئیسی، نماینده شرکت سرمایه‌گذاری امیر قطر در استان فارس نیز طی سخنانی، به تشریح فعالیت‌های این شرکت در مناطق کم برخوردار استان فارس پرداخت و با اشاره به بکارگیری ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم در این شرکت، خواستار رفع نواقص اجرای قانون حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی در ایران شد.

همچنین ببینید

کف و سقف نرخ لباس فرم مدارس اعلام شد

عاطفه سادات مدبرنژاد در گردهمایی شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش کشور در اصفهان گفت: از استان‌ها خواسته شده است که با همکاری مراجع مربوطه و برگزاری جلساتی با اداره صمت و اتحادیه‌های مرتبط، نرخ لباس فرم دانش‌آموزی را بر اساس کیفیت و جنس لباس تعیین و به والدین اطلاع‌رسانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *