تامین ۳۰۶۰ قلم تجهیزات پزشکی خوزستان در دولت سیزدهم

اهواز – ایرنا – مدیر تجهیزات پزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: سه هزار و ۶۰ قلم تجهیزات پزشکی به مراکز آموزشی، درمانی و بیمارستان‌های تابعه دانشگاه معادل ۲ هزار میلیارد تومان در دولت سیزدهم اختصاص یافت.
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز دکتر علی‌اصغر کمالی روز سه شنبه بیان کرد: بیمارستان گلستان اهواز به تجهیزات سرمایه‌گذاری سنگین از جمله شتاب‌دهنده خطی، دستگاه پت اسکن (در حال نصب)، اسپکت سی‌تی و سی‌تی‌سیمولاتور تامین شد و راه‌اندازی ام‌آرآی در بیمارستان‌های شوش و اندیمشک و برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سی‌تی‌اسکن در شهرستان شوش در آینده نزدیک از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه است. وی ادامه داد: علاوه بر این، راه اندازی دستگاه‌های مختلف تخصصی و فوق تخصصی در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه در بخش‌های قلبی شامل الکتروفیزیولوژی قلبی بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز، سی‌تی‌اسکن و آنژیوگرافی بیمارستان امام، اکو، پنج دستگاه ماشین بیهوشی برای پنج اتاق عمل، بروز رسانی تجهیزات آزمایشگاهی و عمده تجهیزات پزشکی بخش‌های ان‌آی‌سی‌یو در بیمارستان‌های امام خمینی (ره)، طالقانی اهواز و سینا شهرستان کارون با تمرکز بر موضوع فرزندآوری و جوانی جمعیت، تجهیز بیمارستان‌های سینا، طالقانی و رازی اهواز به دستگاه‌های اکسیژن‌ساز، تجهیز اورژانس بیمارستان مسجدسلیمان و بخش سی‌سی‌یو شهرستان شوش و همچنین تجهیز کلی بیمارستان نوید سربندر از جمله اقدامات قابل توجه در این راستا بوده است.

کمالی با بیان اینکه تامین اعتبار این تجهیزات عمدتا از طریق هیات امنای صرفه‌جویی ارزی و رایزنی با معاونت درمان وزارت بهداشت صورت گرفته خاطرنشان کرد: ورود این تجهیزات به بیمارستان‌ها موجبات رضایت هر دو گروه متخصصان شاغل در بیمارستان‌ها و مردم به عنوان دریافت‌کنندگان خدمت را فراهم کرده است. مدیر تجهیزات پزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تجهیز بیمارستان‌ها به امکانات و تجهیزات پزشکی بروز را عامل مهمی در ماندگاری متخصصان در شهرستان‌ها دانست و افزود: این امر به نوبه خود از مراجعه غیرضروری مردم به مرکز استان برای دریافت خدمات درمانی جلوگیری می‌کند و دسترسی به خدمات باکیفیت را برای ساکنان تمامی نقاط استان تسهیل می‌بخشد. این تحول عظیم در حوزه تجهیزات پزشکی، نویدبخش آینده‌ای روشن برای نظام سلامت استان خوزستان و ارتقای سطح کیفی خدمات ارائه شده به مردم این استان است.

همچنین ببینید

پلمب ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران توسط شهرداری تهران

در اقدامی ناگهانی، شهرداری تهران، ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران را پلمب کرد. این اقدام با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی جامعه‌شناسان و فعالان علوم اجتماعی روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *