تأکید اژه‌ای بر توسعه همکاری‌های ایران و قطر در امور قضایی

رئیس دستگاه قضا گفت: ما از توسعه و تعمیق مراودات دو کشور قطر و ایران در حوزه‌ قضایی بسیار استقبال می‌کنیم و امیدواریم به‌زودی شرایط و بستری مهیا شود که مقامات عالی قضایی ایرانی و قطری بتوانند روند برگزاری دادگاه‌ها را به صورت حضوری مشاهده کنند.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای؛  رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران وارد قطر شد و در بدو ورود به فرودگاه دوحه مورد استقبال رئیس شورای‌عالی قضایی قطر قرار گرفت.
حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای بعد از ظهر امروز (سه‌شنبه 22 خرداد) به همراه هیئت بلندپایه مقامات قضایی کشورمان در پاسخ به دعوت رسمی رئیس شورای‌عالی قضایی قطر، وارد دوحه پایتخت کشور قطر شد.
رئیس قوه قضائیه کشورمان در بدو ورود به فرودگاه دوحه، مورد استقبال رسمی «حسن بن لحدان الحسن المهندی» رئیس شورای عالی قضایی قطر و سایر مقامات عالی قضایی این کشور قرار گرفت.
اژه‌ای در قطر پیگیر حقوق مظلومان غزه است
محسنی‌اژه‌ای طی سخنانی در بدو ورود به دوحه قطر، ضمن تاکید بر توسعه همکاری‌ها و روابط ایران و قطر در حوزه‌های مختلف به ویژه امور قضایی، اظهار کرد: همکاری‌های دو کشور ایران و قطر در حوزه مسائل سیاسی و منطقه‌ای، مطلوب و روبه پیشرفت است و این امر طی سالیان اخیر و در دوره ریاست جمهوری آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور فقید کشورمان، برجسته‌تر بوده است؛ اساساً به هر میزان که مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی طرفین توسعه یابد، به موازات آن، لازم است که در حوزه مناسبات حقوقی و قضایی نیز گسترش و انبساط حاصل شود.

رئیس شورای عالی قضایی قطر نیز طی سخنانی در آیین استقبال از رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، ضمن اظهار تاسف از شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان اظهار کرد: ما تمایل داشتیم که سفر رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران و هیئت عالی قضایی ایرانی به قطر بیشتر از یک روز می‌بود تا می‌توانستیم بیشتر در خدمت این عزیزان باشیم؛ ما در نظر داشتیم که رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران بازدیدی از دادگاه‌های قطر و روند دادرسی‌ در این دادگاه‌ها داشته باشند و در بازدید از ایران ان نیز  ما در جریان روند پیشرفت قضایی شما قرار میگرفتیم ولی با توجه به وقت کم و یک روزه بودن سفر، این امر محقق نشد.
وی افزود: ما از توسعه و تعمیق مراودات دو کشور قطر و ایران خصوصاً در حوزه‌ قضایی بسیار استقبال می‌کنیم و امیدواریم در آینده نزدیک، شرایط و بستری مهیا شود که مقامات عالی قضایی ایرانی و قطری بتوانند روند برگزاری دادگاه‌ها در کشورهای همدیگر را به صورت حضوری مشاهده کنند.
رئیس شورای عالی قضایی قطر ضمن ابراز تمایل برای سفر به ایران در آینده نزدیک، عنوان کرد: با توجه به مجاورت دو کشور ایران و قطر، جامعه ایرانیان حاضر در کشور ما، جامعه گسترده‌ای است و نگاه ما به ایرانیان حاضر در قطر،  مانند نگاهی است که به خود شهروندان قطری داریم.
وی همچنین بر ضرورت گسترش همکاری‌های قضایی و غیرقضایی دو کشور قطر و ایران نیز تاکید کرد.
دیدار با امیر قطر و رئیس شورای عالی قضایی این کشور و همچنین دیدار با ایرانیان مقیم قطر و انعقاد چند تفاهم‌نامه همکاری دو جانبه با محوریت موضوعات قضایی، از جمله برنامه‌های سفر رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران و هیئت بلندپایه مقامات قضایی کشورمان به قطر هستند.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

کف و سقف نرخ لباس فرم مدارس اعلام شد

عاطفه سادات مدبرنژاد در گردهمایی شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش کشور در اصفهان گفت: از استان‌ها خواسته شده است که با همکاری مراجع مربوطه و برگزاری جلساتی با اداره صمت و اتحادیه‌های مرتبط، نرخ لباس فرم دانش‌آموزی را بر اساس کیفیت و جنس لباس تعیین و به والدین اطلاع‌رسانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *