بهره‌برداری از طرح‌های عشایری در دهه فجر/ تامین آب شرب بهداشتی در مناطق گرمسیر عشایری

مدیر امور عشایر استان تهران با اشاره به اینکه در دهه فجر سال جاری طرح‌های عشایری استان تهران به بهره‌برداری می‌رسد افزود: در دهه فجر امسال تامین آب شرب بهداشتی در مناطق گرمسیر عشایری همانند شهرستان‌های ورامین، پاکدشت و ری انجام خواهد شد.فرشید ذبیحی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح ویژه برنامه‌ها و پروژه‌های مرتبط با عشایر استان تهران که در ایام الله دهه فجر اجرایی می‌شود گفت: همزمان با آغاز دهه فجر و ورود تاریخی امام (ره) مراسم ویژه‌ای در یکی از مدارس روستایی و عشایری شهرستان پاکدشت برگزار و زنگ انقلاب نیز همزمان در سایر مدارس عشایری استان تهران نواخته شد.
وی افزود: همچنین در دهه فجر امسال شاهد چندین افتتاح عمرانی و رفاهی در مناطق عشایری خواهیم بود که می توان به تامین آب شرب بهداشتی در مناطق گرمسیر در شهرستان‌های ورامین، پاکدشت و ری اشاره کرد.
وی ادامه داد: در حوزه راهسازی نیز اقداماتی جهت تردد آسان عشایر به همراه دام انجام شده و تلاش می کنیم بهسازی راه‌های عشایری را نیز با قوت انجام دهیم.
مدیر امور عشایر استان تهران با تاکید بر نقش عشایر استان در حوزه اقتصادی گفت: جامعه تولید کننده عشایر استان تهران در جنگ اقتصادی همواره پیشگام بودند و همه ساله تلاش کرده‌اند میزان تولیدات خود را به ویژه در بخش گوشت قرمز افزایش دهند. در حال حاضر عشایر استان تهران حدود ۳۰ درصد گوشت مصرفی پایتخت نشینان را تولید می‌کنند و در تامین سایر محصولات لبنی و دامی نیز نقش آفرینی چشمگیری دارند.
ذبیحی افزود: جشنواره‌های ورزشی و فرهنگی و همچنین جشن انقلاب در مناطق عشایری استان تهران از نخستین روز ایام الله دهه فجر آغاز شده است و در روز راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز همانند هرسال جامعه عشایری حضور پرشوری خواهند داشت. برگزاری جشنواره غذا ویژه جامعه عشایری، مسابقات ورزشی از جمله اسب سواری و تیراندازی و همچنین دیدار و تجلیل از خانواده معظم شهدای عشایری از دیگر برنامه‌های دهه فجر سال جاری است.

همچنین ببینید

پانصد بانوی ایرانی در ندامتگاه‌های کشور زندانی هستند

سید اسداله جولایی رئیس هیات امناء ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با اعلام این خبر گفت: از جمعیت ۱۲۵۶۵ نفره زندانیان جرایم غیرعمد متاسفانه ۵۵۷ نفر را بانوان ایرانی شامل می‌شوند که عموما بابت عجز در پرداخت قروض، ضمانت‌های نابجا یاعدم استطاعت در تسویه اقساط در بند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *