برگزاری محافل انس و معرفت در هتل‌های زائران ایرانی

سلسله محافل انس و معرفت با هدف ارتقای سطح معرفتی و دینی زائران بیت‌الله الحرام در هتل‌های محل اسکان زائران ایرانی در شهر مکه در حال برگزاری است.
به گزارش خبرگزاری مهر، سلسله محافل انس و معرفت با هدف ارتقای سطح معرفتی و دینی زائران بیت‌الله الحرام در هتل‌های محل اسکان زائران ایرانی در شهر مکه در حال برگزاری است.
در همین راستا، عصر و شامگاه دوشنبه (۲۱ خرداد)، چهار محفل انس و معرفت در هتل‌های «فیفان الجمیزه»، «مدهال (سدایو)»، «جوهرة» و «ماسة المشاعر» برگزار شد.
این محافل با تلاوت خلیل سواری، آرش سوری، وحید براتی و پارسا انگشتان از قاریان عضو کاروان قرآنی نور و مداحی حاج مهدی سلحشور و حاج امیر عارف از مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) همراه بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر حیدری کاشانی، ضمن سخنانی به سه هدیه ویژه خدا به حاجیان اشاره کرد و گفت: نخستین هدیه خداوند به حجاج آرامش و سکینه قلب است و در همین راستا، امام باقر (ع) فرموده اند: «الحَجُّ تَسْکینُ القُلوبِ حجّ، آرامش بخش دل‌هاست».
وی در ادامه آمرزش، بخشش و مغفرت را دومین هدیه خداوند به حجاج دانست و گفت: امام علی (ع) در این زمینه می‌فرمایند: «الحاجُّ و المُعتَمِرُ وفدُ اللّه، و یَحبوهُ بالمَغفِرَةِ زائر حجّ و عمره میهمان ویژه خداست و خداوند به او آمرزش و مغفرت هدیه می‌کند».
حجت‌الاسلام حیدری کاشانی با اشاره به حدیث نبوی «حِجّوا تَسْتَغْنوا حجّ گزارید تا بی‌نیاز شوید»، گفت: بی نیازی و ثروت‌های پربرکت سومین هدیه خداوند متعال به حجاج است.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد میرزامحمدی خطیب بعثه نیز در این محافل درباره سیره حضرت ابراهیم (ع) و فرزندش حضرت اسماعیل (ع) و زندگی حضرت هاجر (ع) مطالبی را بیان کرد.
وی با اشاره به این که قرآن کریم حضرت ابراهیم (ع) و نبی مکرم اسلام (ص) را به عنوان الگو و اسوه معرفی کرده است، گفت: آیات نخست سوره توبه به مسئله برائت از مشرکین اختصاص دارد.
این خطیب بعثه در بخش دیگری از سخنان خود مطالبی درباره حج اکبر (وقوف در عرفات و رمی جمرات) و حج اصغر (حج عمره) بیان کرد.

همچنین ببینید

آیا ۳.۵ میلیون «سرباز فراری» در کشور داریم؟

از نظر قانون، سرباز فراری کسی است که دفترچه سربازی گرفته و یگان خدمتی او مشخص شده باشد اما از رفتن به خدمت سربازی امتناع می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *