برگزاری جشن سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه در مدینه

همزمان با اول ذی‌الحجه مراسم جشن سالگرد ازدواج حضرت امیرالمومنین علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور جانشین سرپرست حجاج ایرانی در مدینه و مسوولان ستاد مدینه منوره برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با اول ذی‌الحجه مراسم جشن سالگرد ازدواج حضرت امیرالمومنین علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور جانشین سرپرست حجاج ایرانی در مدینه و مسؤولان ستاد مدینه منوره برگزار شد.
این مراسم با قرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری ممتاز کشورمان امیرحسین انواری آغاز شد و پس از آن گروه تواشیح العباد دو قطعه در مدح حضرت زهرا (س) و امیر مؤمنان علی (ع) اجرا کردند.
در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا مهدوی ارفع خطیب بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به سخنی از حضرت علی (ع) در نهج‌البلاغه، اظهار داشت: مبادا ظواهر دنیا ما را به خود مشغول کند و پس از آن متوجه بشویم که از امور دینی غافل شده‌ایم.
وی با اشاره به دلایل تأخیر در ظهور امام زمان (عج) اظهار داشت: ما باید شرایط حکومت داری آن حضرت را فراهم کنیم و مهمترین ویژگی برای ظهور، پُر کردن زمین از عدالت و پاک کردن زمین از ظلم و جور است.
وی افزود: وقتی حضرت مهدی (عج) ظهور می‌کند افرادی که برای ظهور ایشان دعا می‌کردند از ته دلشان پشیمان می‌شوند چرا که آنها فرهنگ زندگی در زمان امام حاکم را نمی‌دانند و ظرفیتش را ندارند.
خطیب بعثه یادآور شد: گسترده کردن فرهنگ زیست در فضای حاکمیت اسلامی و امام زمان در خواص و عوام جامعه یک ضرورت است و نخستین ضرورت آن هم پذیرش عدالت است.
پایان بخش این مراسم با مولودی خوانی حاج حسین هوشیار و سید محمود علوی از ذاکران اهل بیت همراه بود.

همچنین ببینید

کف و سقف نرخ لباس فرم مدارس اعلام شد

عاطفه سادات مدبرنژاد در گردهمایی شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش کشور در اصفهان گفت: از استان‌ها خواسته شده است که با همکاری مراجع مربوطه و برگزاری جلساتی با اداره صمت و اتحادیه‌های مرتبط، نرخ لباس فرم دانش‌آموزی را بر اساس کیفیت و جنس لباس تعیین و به والدین اطلاع‌رسانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *