برگزاری آیین الحاق ۹۰۵ خودروی نجات و تجهیزات امدادی به ناوگان هلال‌احمر/ تعمیر ۴ فروند بالگرد و ۶۹ دستگاه خودروی نجات

با حضور دکتر مخبر سرپرست ریاست جمهوری و رییس جمعیت هلال‌ احمر، آیین الحاق ۹۰۵ دستگاه خودرو و سایر تجهیزات امدادی به ناوگان هلال‌احمر برگزار شد.
به گزارش ایسنا، دکتر پیرحسین کولیوند با بیان اینکه امروز این خودروها و تجهیزات امدادی با کمک همه اعضا و کارکنان و داوطلبان هلال‌احمر تهیه شده و برای کمک به مردم و نجات جان آنها در حوادث و سوانح به ناوگان هلال‌احمر اضافه شد، اظهار کرد: این خودروها و تجهیزات از امروز در استان‌های سراسر کشور توزیع می‌شود.
وی ادامه داد: علاوه بر خودروهای خریداری شده، ۵۰ هزار دستگاه چادر امدادی تیپ ۴ که از نوع جدید است، ۲۰ دستگاه پهپاد و ۹۰۰ دستگاه بیسیم دیجیتال برای پاسخگویی سریع به حوادث و ۵ دستگاه ربات نجات دریایی نیز به ناوگان هلال احمر افزوده شد تا این ناوگان برای حضور در حوادث چابک‌تر عمل کند.
رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: علاوه بر نوسازی ناوگان و تجهیزات، ۴ فروند بالگرد و ۶۹ دستگاه خودروی نجات که زمین‌گیر شده بودند نیز تعمیر شده و به ناوگان امدادی هلال‌احمر افزوده شدند.
رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به برگزاری مراسم الحاق خودروها در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) گفت: این محل را انتخاب کردیم تا به امام و شهدا بگوییم به قولی که برای کمک به مردم و نجات جان آنها داده‌ایم، پایبندیم.
کولیوند ادامه داد: با مصوبه دولت سیزدهم، ۶۰۰ دستگاه خودروی امدادی دیگر که خریداری شده، تا آبان ماه به ناوگان هلال‌احمر اضافه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در هلال‌احمر عملیات امدادی و درمانی اربعین را پیش رو داریم افزود: عملیات پزشکی حج که الگویی برای سایر کشورهای مسلمان بود، با تلاش کادر درمان هلال‌احمر و با موفقیت انجام شد.
رئیس جمعیت هلال‌احمر تأکید کرد: هلال‌احمر ایران در سال‌های اخیر، عالی‌ترین نشان فداکاری دولت ترکیه و نشان عالی فدراسیون را دریافت کرده؛ اما آنچه برای این جمعیت مهم است، خدمت رسانی به مردم در شرایط سخت بوده است‌.
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، آیین الحاق ۹۰۵ خودرو و تجهیزات امدادی به ناوگان هلال‌احمر صبح امروز ۲۱ تیرماه با حضور دکتر مخبر و دکتر اسماعیلی سرپرست ریاست جمهوری و رئیس دفتر ریاست جمهوری برگزار شد.

همچنین ببینید

جزئیات حریق در بیمارستان شریعتی تهران/بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران آخرین وضعیت حریق رخ داده در بیمارستان شریعتی تهران را تشریح کرد و گفت که این بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *