بررسی لایحه تعیین حق‌الجلسه به اعضای کمیسیون‌های موضوعه

لایحه اصلاحیه مصوبه تعیین میزان و چگونگی پرداخت حق الزحمه به اعضای کمیسیون‌های موضوعه در جلسه علنی شورای شهر تهران بررسی شد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا،محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، در دویست‌وچهل‌وهشتمین جلسه علنی شورای شهر پیرامون بررسی لایحه «اصلاحیه مصوبه تعیین میزان و چگونگی پرداخت حق الزحمه به اعضای کمیسیون‌های موضوعه (اعم از نمایندگان شورای اسلامی شهر تهران و غیر از آن ها)» اظهار کرد: این لایحه برای تعیین حق الجلسه، برای کمیسیون‌های ماده ۱۰۰، ماده ۷۷، تجدید نظر بند ۲۰، هیئت انضباطی رسیدگی به تخلفات تاکسیرانان و هیئت حل اختلافات معاملات (آیین نامه ۳۸) است.وی ادامه داد: پیرامون تعیین میزان حق الجلسه ما یک بخشنامه از وزارت کشور داریم که در آن کلیات موضوع مشخص است و برای کلانشهر تهران عدد ۳۵۰ هزار تومان در نظر گرفته بود و با استناد به همان ما نیز تعیین تکلیف کردیم.  آخوندی ادامه داد: در تبصره ۴، گفته شده مبالغ مندرج در جدول براساس رقم مصوب هیئت وزیران و میزان افزایش ضریب سالیانه حقوق کارکنان دولت افزایش یابد همچنین کارکنان شهرداری نیز که عضو قانونی این کمیسیون‌ها هستند، در صورتی که مشمول قوانین استخدام کشوری باشند، مشمول حق الجلسه بوده و بابت هر جلسه ۲ ساعت و حداکثر یک بیستم حقوق خودشان حق الجلسه دریافت خواهند بود.  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران افزود: سایر موارد مصوبه به قوت خود باقی ماند و تلاش کردیم در بررسی رقم‌های حق الجلسه و پیشنهاد شهرداری، بخشنامه قانونی وزارت کشور را لحاظ کنیم که در فرمانداری نیز دچار مشکل نشویم.  وی درباره میزان حق‌الجلسه کمیسیون ماده ۱۰۰، بیان کرد: در بخشنامه وزارت کشور باتوجه به حجم زیاد پرونده ماده ۱۰۰ و بازدید‌هایی که انجام می‌شود گفته شده که حداکثر تا ۲۰ درصد رقم حق الجلسه قابل افزایش است و در این بخشنامه برای تهران در ردیف ۵ رقم را تعیین کرده است.
در نهایت این لایحه با حداکثر آرای اعضای شورای شهر به تصویب رسید. انتهای پیام/

همچنین ببینید

جزئیات حریق در بیمارستان شریعتی تهران/بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران آخرین وضعیت حریق رخ داده در بیمارستان شریعتی تهران را تشریح کرد و گفت که این بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *